more_horiz

Mistrz rockowej ballady w akcji. Piotr Cugowski w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 20:00
Jego specjalnością są rockowe ballady, ale świetnie czuje się też w bardziej dynamicznym repertuarze. Piotr Cugowski – były lider grupy Bracia – 13 marca zaśpiewał na Trójkowej scenie.  

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. Przez 20 lat był wokalistą zespołu Bracia, który założył wspólnie z bratem Wojciechem. Grupa wydała sześć studyjnych albumów i wylansowała takie hity, jak: "Nad przepaścią", "Wierzę w lepszy świat", "Niepisane" czy "Po drugiej stronie chmur".

W 2019 roku Piotr rozpoczął działalność solową. Jego debiutancka płyta nosiła tytuł "40", a promowały ją dobrze znane z anten stacji radiowych piosenki: "Kto nie kochał", "Zostań ze mną", "Daj mi żyć" oraz "Takich jak my nie znał świat". Oprócz rozwijania własnej kariery wokalista pomaga tym, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na scenie - występuje w roli trenera w dziewiątej edycji programu "The Voice of Poland", a ostatnio w "The Voice Senior". 

Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnych stylach sprawiają, że jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z gwiazdami światowej muzyki nie tylko z kręgu rocka (takimi jak John Lord z Deep Purple), ale również popu (Garou). Cugowski śpiewał też gościnnie na płytach wielu polskich artystów, m.in. Jana Borysewicza, Martyny Jakubowicz oraz Seweryna Krajewskiego.

Na Trójkowej scenie wokaliście towarzyszył zespół w składzie: Jarek "Chilek" Chilkiewicz (gitara), Maciek Chilkiewicz (gitara), Wojtek "Pastor" Karel (bas), Borys "Maharadża" Sawaszkiewicz (klawisze) i Tomek "Nawrot" Nawrocki (perkusja).  


Michał Kirmuć i Piotr Cugowski przed koncertem w Trójce, fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio Michał Kirmuć i Piotr Cugowski przed koncertem w Trójce, fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio

***

Na koncert Piotra Cugowskiego zaprosiliśmy w niedzielę 13 marca o godz. 19.05. Transmisję można było śledzić na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny był również streaming wideo. 

. 
Zobacz więcej na temat: Trójka Piotr Cugowski

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem