more_horiz

Folkowo-rockowy żywioł. Mitra na żywo w Trójkowym studiu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 20:15
Ostatniej marcowej niedzieli na scenie Trójki zabrzmiały dźwięki m.in. takich instrumentów, jak trąbka, puzon czy akordeon. Wszystko za sprawą folk-rockowego zespołu Mitra, który wystąpił na żywo w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Pochodzący z Gdyni siedmioosobowy zespół Mitra w 2017 roku wydał debiutancki album "Klucz", który zebrał pochlebne recenzje wśród krytyków muzycznych. Dzięki koncertom w wielu polskich miastach grupa zjednała sobie wierne grono słuchaczy. Od kilku tygodni na antenie Trójki usłyszeć można dwa premierowe utwory Mitry, zatytułowane "Ona" i "Szósty Kosmos". Ten drugi zainspirowany jest "Krótkim filmem o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego.

"Mitra to energetyczne szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady. W warstwie tekstowej poruszamy najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia, takie jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem" – piszą muzycy na oficjalnej stronie internetowej. "Nie szlifujemy diamentów w piwnicach i garażach. Naszym żywiołem jest kontakt ze słuchaczem i występy na żywo. Koncertujemy od 2010 roku. Mamy za sobą wiele występów, a każdy jest wyjątkowy. Zagraliśmy na dużych i małych scenach, na profesjonalnych deskach i przyczepach TIR-a" – czytamy w biografii Mitry.

Podczas koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej zespół zaprezentował utwory z pierwszego albumu oraz z nowej płyty "Oj tam!", która ma się ukazać jeszcze w tym roku. Grupa wystąpiła w składzie:

Arkadiusz Kasiński – wokal,

Rafała Ringwelski – trąbka,

Krzysztof Gudelun – puzon,

Michał Mantaj – akordeon i instrumenty klawiszowe,

Robert Baranowski – gitara,

Jakub Kisielewicz – gitara basowa,

Paweł Kalwajtys – perkusja. 

***

Transmisja koncertu zespołu Mitra odbyła się w niedzielę 27 marca o godz. 19.05. Mogliśmy śledzić ją na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny był również streaming wideo. 


 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem