more_horiz

Riverside – mistrzowie progresywnego rocka na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2022 19:03
Niekwestionowana gwiazda polskiej sceny rocka progresywnego, mająca rzesze fanów również za granicą – warszawska grupa Riverside w 2014 roku w studiu im. Agnieszki Osieckiej promowała materiał ze świeżo wydanego albumu "Shrine of New Generation Slaves". Na retransmisję koncertu zaprosiliśmy w niedzielę 17 kwietnia o godz. 19.05.

Formacja Riverside powstała w 2001 roku w Warszawie. Jej najbardziej znany skład tworzyli: basista i wokalista Mariusz Duda, perkusista Piotr Kozieradzki, klawiszowiec Michał Łapaj oraz gitarzysta Piotr Grudziński. Ten ostatni zmarł niestety w 2016 roku, zdążył jednak wystąpić na pierwszym Trójkowym koncercie grupy, który odbył się 27 kwietnia 2014 roku.

Zespół był wówczas w rozkwicie sił twórczych. Rok wcześniej wydał piąty studyjny album "Shrine of New Generation Slaves", który odniósł największy komercyjny sukces spośród wszystkich płyt Riverside. Był wysoko notowany na listach bestsellerów nie tylko w Polsce, ale również m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii i Szwajcarii. Został także zauważony w Stanach Zjednoczonych. W ramach promocji krążka grupa wyruszyła w trasę koncertową "New Generation Tour 2014". 

Było to najdłuższe tournée w historii zespołu. Obejmowało ponad 80 występów w klubach i salach w całej Europie. Jeden z nich miał miejsce w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Oprócz utworów z płyty "Shrine of New Generation Slaves" muzycy zaprezentowali również fragmenty wcześniejszych albumów Riverside: "Out of Myself" (2003), "Second Life Syndrome" (2005), "Rapid Eye Movement" (2007) i "Anno Domini High Definition" (2009). Oni nigdy nie zabiegali o tanią popularność, tylko konsekwentnie realizowali to, co sobie zamierzyli. To jest dowód na to, że prawdziwa muzyka tworzona z pasją znajdzie swojego odbiorcę – mówił zapowiadający koncert dziennikarz Trójki Piotr Baron.

***

Na retransmisję koncertu Riverside zaprosiliśmy w niedzielę 17 kwietnia o godz. 19.05. Było ją można śledzić na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny był również streaming wideo.

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA Riverside

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem