more_horiz

Subtelny głos i elektropopowe brzmienia. Sabina Szewczyk w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 19:07
Ma na koncie udział w koncercie Debiutów festiwalu w Opolu i pierwsze miejsce na "Liście przebojów Trójki". Wokalistka i songwriterka Sabina Szewczyk wystąpiła na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej 24 kwietnia 2022 roku.

Sabina Szewczyk mówi o swojej twórczości, że jest "połączeniem subtelnego głosu z elektroakustyczną muzyką". Pochodząca z Rydułtów artystka ma na koncie jeden album zatytułowany "Unisono", na którym – zdaniem krytyków muzycznych – "delikatność miesza się ze stanowczością". Płyta ukazała się w 2021 roku, a koszty jej nagrania i wydania wzięła na siebie Sabina i towarzyszący jej muzycy.  

Czytaj także:

W tym samym roku wokalistka zakwalifikowała się do 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie Debiutów zaśpiewała napisaną przez siebie piosenkę "Pancerny płaszcz". Wśród scenicznych sukcesów Sabiny trzeba też wymienić drugie miejsce na festiwalu "Scyzoryki" w Kielcach oraz udział w koncercie finałowym Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie.

Całkiem niedawno artystka dopisała do swojego CV kolejny sukces. Było nim zajęcie pierwszego miejsca w pierwszym notowaniu nowej Listy Przebojów Trójki. Znalazł się tam jej utwór "Lupa", będący nastrojową balladą o synthpopowym zabarwieniu.

Kolejnym sukcesem na artystycznej drodze Sabiny był koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Wokalistce towarzyszył zespół w składzie: Marek Kowalski (gitara), Krzysztof Mandrysz (bas) oraz Natalia Krząkała (perkusja).  

***

Na transmisję koncertu Sabiny Szewczyk zaprosiliśmy w niedzielę 24 kwietnia.

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem