more_horiz

Rock regresywny i przeboje. Happysad na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2022 19:00
– Strasznie się cieszymy, że mogliśmy w końcu zagrać w Trójce. To jest bardzo duże wydarzenie emocjonalne w historii zespołu i muzyków poszczególnych – mówił w trakcie koncertu wokalista grupy, Kuba Kawalec.

Grają razem już ponad 20 lat, zagrali ponad tysiąc koncertów, dorobili się kilku sporych przebojów, a swą muzykę określają mianem "rocka regresywnego". Zespół Happysad wystąpił w Trójce w marcu 2018 roku. Na retransmisję tego wydarzenia zaprosiliśmy 8 maja 2022 roku. 

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Trzy lata później wydał debiutancki album "Wszystko jedno", który przyniósł największy, jak dotąd, przebój grupy, "Zanim pójdę". Teledysk do tej piosenki ma już ponad 40 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

– Jesteśmy zespołem, który gra rock regresywny, czyli stojący w zupełnej opozycji do rocka progresywnego, zupełnie nic niewnoszący do rzeczywistości muzycznej – powiedział skromnie w jednym z wywiadów wokalista Jakub Kawalec. Happysad mimo to zjednał sobie serca tysięcy fanów, którzy nie tylko tłumnie przychodzą na koncerty grupy, ale też chętnie kupują jej płyty.

Bestsellery i przeboje

Większość z ośmiu studyjnych albumów nagranych przez zespół uzyskała złoty lub platynowy status, a połowa z nich zameldowała się na szczycie zestawienia OLiS, prezentującego płytowe bestsellery. Świetnie sprzedawało się również wydane w 2009 roku DVD "Na żywo w STUDIO", zawierające zapis koncertu Happysad w jednym z krakowskich klubów muzycznych.

Grupa ma w dorobku kilkanaście utworów, które były notowane na Liście Przebojów Trójki. Oprócz wspomnianego "Zanim pójdę" były to m.in. "Milowy las", "Wrócimy tu jeszcze", "Mów mi dobrze" i "Damy radę". 25 marca 2018 roku Happysad zagrał koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie zameldowali się:

Kuba Kawalec – wokal, gitara

Łukasz "Pan Latawiec" Cegliński – gitara, wokal

Artur Telka – bas

Jarek "Dubin" Dubiński – perkusja

Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal

Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe

***

Na retransmisję koncertu zespołu Happysad zaprosiliśmy w niedzielę 8 maja 2022 roku.

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem