more_horiz

Sunday Morning – pozytywna energia w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 20:00
Rock, pop, soul, funk, jazz – echa wszystkich tych gatunków można usłyszeć w muzyce zespołu Sunday Morning. Jak formacja brzmi to na żywo? Słuchacze Trójki mogli się to tym przekonać w niedzielę 22 maja, kiedy artyści po raz pierwszy zaprezentowali się na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej. 

Zespół Sunday Morning powstał w 2015 roku w Lesznie z inicjatywy perkusisty Andrzeja Maya. W styczniu 2022 roku wydał debiutancki album, zatytułowany po prostu "Sunday Morning". Znalazło się na nim dziewięć utworów o zróżnicowanej stylistyce, która odzwierciedla muzyczne inspiracje poszczególnych członków grupy. Jednym z nich jest Portugalczyk Iuri Gaspar, absolwent Wyższej Szkoły Muzyki w Lizbonie, mieszkający w Polsce od ośmiu lat.

Przebojowe kompozycje gitarzysty zespołu Przemysława Maćkowiaka łączą się z pozytywnymi tekstami, których przedsmak dają już same tytuły piosenek: "Miłością żyć", "Spokój w sobie mam" czy "Chwilo trwaj". Śpiewa je dźwięcznym głosem pochodząca z Kościana wokalistka Daria Kaczór-Boś. Dodatkowej energii przydaje utworom sekcja dęta, w skład której wchodzą saksofonista Rafał Gubański oraz trębacz Damian Ruskowiak (ten ostatni zagrał na płycie gościnnie). Skład grupy uzupełnia basista Sławek Pluta

***

Na transmisję koncertu zespołu Sunday Morning zaprosiliśmy w niedzielę 22 maja.

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA koncert

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem