more_horiz

"For America" i inne przeboje. Red Box wystąpił w Trójce! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2022 20:00
W latach 80. byli gwiazdami brytyjskiej sceny new wave, z gronem oddanych fanów również w Polsce. Zespół Red Box, mający na koncie niezapomniany przebój "For America", wystąpił na żywo na scenie koncertowego studia Trójki.

Zespół Red Box powstał w 1983 roku w Londynie, a trzy lata później wydał debiutancki i zarazem najpopularniejszy w całym dorobku album "The Circle & the Square". To właśnie na nim znalazły się utwory, które zawojowały nie tylko brytyjskie zestawienia hitów, ale także Listę Przebojów Programu 3: "For America", "Chenko (Tenka-Io)" i "Lean on Me (Ah-Li-Ayo)".

Pod koniec lat 90. grupa zawiesiła działalność, by wznowić ją dwie dekady później, wydając płytę "Plenty". Wokalistą od zarania pozostaje Simon Toulson-Clarke, natomiast grono towarzyszących mu muzyków zmienia się od czasu do czasu. Od 2017 roku gitarzystą zespołu jest Michał Kirmuć, świetnie znany słuchaczom Trójki dziennikarz muzyczny i prezenter.

Już z nim w składzie formacja Red Box nagrała album "Chase the Setting Sun", który ukazał się w 2019 roku. W najnowszym wcieleniu znane z wczesnych utworów syntezatory i automaty perkusyjne zostały odsunięte na dalszy plan, bardziej wyeksponowane są natomiast brzmienia "żywych" instrumentów.

Właśnie takie brzmienia usłyszeliśmy na koncercie grupy w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Było czego posłuchać, bo na scenie zameldowało się aż ośmioro muzyków, grających m.in. na skrzypcach, banjo i różnych rodzajach gitar. 


Posłuchaj
51:58 2022_06_12 19_07_50_PR3_Koncerty_w_Trojce.mp3 RED BOX (Koncerty w Trójce)

 

kc

Zobacz także

Zobacz także