more_horiz

Mela Koteluk na Trójkowej scenie [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 21:00
W niedzielny wieczór zaprosiliśmy na retransmisję koncertu Meli Koteluk. Artystka wystąpiła w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 8 lutego 2015 roku. Koncert promował płytę "Migracje". 
Mela Koteluk
Mela KotelukFoto: Wojciech Kusiński

Urodzona w Sulechowie Mela Koteluk działa na scenie muzycznej już od prawie dwóch dekad, a od 2012 roku jej nazwisko jest dobrze znane fanom ambitnego popu. Właśnie wtedy ukazał się jej debiutancki album "Spadochron", który pokrył się dwukrotną platyną i za który wokalistka odebrała nagrodę Fryderyka w kategorii "Debiut roku".

W listopadzie 2014 roku Mela wydała drugą studyjną płytę pod tytułem "Migracje". Znalazły się na niej m.in. utwory "Fastrygi" i "Żurawie origami", które zrobiły furorę na liście przebojów Programu 3 Polskiego Radia. O zawartości albumu pisano, że jest to "zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu charakterystycznego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym".

W uzyskaniu oryginalnego brzmienia płyty pomogło wykorzystanie takich instrumentów, jak przypominający UFO hang drum, na którym gościnnie zagrał Wojtek Pęczek. Ponadto słyszymy tam m.in. wiolonczelę, flety, saksofony i klarnety. Producentem albumu był Marek Dziedzic, który nadał całości spójny, świeży i plastyczny charakter.

– Udało nam się połączyć minimalizm z muzycznym bogactwem, czyli poniekąd ogień z wodą. To album pełen kontrastów, tak jak czas i okoliczności, w których powstawał. Dla mnie "Migracje" są zapisem etapu, na którym byliśmy z zespołem od czasu wydania pierwszego albumu, bez wątpienia jednego z wielu przyszłych – mówiła w Trójce Mela Koteluk.


Posłuchaj
50:00 2022_06_19 19_05_13_PR3_Koncert_W_Trojce.mp3 Mela Koteluk i jej "Migracje" wybrzmiały na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)

 

8 lutego 2015 roku wokalistka wraz z towarzyszącym jej zespołem zawitała do Studia im. Agnieszki Osieckiej, by dać koncert oparty przede wszystkim na utworach z płyty "Migracje". 

Mela Koteluk "Migracje" // wersja akustyczna LIVE // październik 2014/Mela Koteluk

Zobacz więcej na temat: Mela Koteluk Trójka MUZYKA

Zobacz także

Zobacz także