X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pani Eliza i pan Sułek znowu w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 16:00
Dokładnie 45 lat temu na antenie Programu 3 Polskiego Radia padło sakramentalne "Kocham pana, panie Sułku".
Audio
  • Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski o pracy przy słuchowisku "Kocham pana, panie Sułku" (PR, 26.12.2018)
Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska podczas nagrania słuchowiska Kocham pana, panie Sułku w studio radiowym, 1974 rok.
Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska podczas nagrania słuchowiska "Kocham pana, panie Sułku" w studio radiowym, 1974 rok.Foto: PAP/Maciej Kłoś

Pani Eliza i pan Sułek od razu podbili serca radiowej publiczności i przez 30 lat bawili i wzruszali kolejne pokolenia słuchaczy. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski, którzy wcielali się w kultowe postaci, opowiadali o pracy przy tym kultowym już słuchowisku.

– Utwór staje się dobry, kiedy okazuje się, że jest ponadczasowy i on taki jest. Tego typu pary, jak Sułek i Eliza, są na każdym kroku. Niby jedna i druga postać to abstrakcja, a jednak są bardzo mocno osadzone w rzeczywistości – mówił Krzysztof Kowalewski, odtwórca roli pana Sułka.

– Jacek Janczarski, twórca słuchowiska, o relacjach damsko-męskich mówił z czułością, ale je również wyśmiewał. On to sobie wspaniale wyobraził, a jego pomysłowość nie miała granic – dodaje Marta Lipińska, odtwórczyni roli pani Elizy.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: 
Łukasz Szwed
Goście:
Marta Lipińska (aktorka), Krzysztof Kowalewski (aktor)
Data audycji:
26.12.2018
Godzina emisji: 15.05

kg/mk