X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rak piersi. Najważniejsza jest czujność

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 20:00
Alicja Sekret nauczona doświadczeniem swojej starszej siostry i kuzynki, które zmagały się z rakiem piersi, regularnie poddawała się badaniom. Choć USG nic nie wykryło, okazało się, że w jednej z piersi znajduje się guz.
Audio
  • Rak piersi. Najważniejsza jest czujność (Reportaż/Trójka)
Co roku na raka piersi umiera w Polsce ponad 5000 kobiet.
Co roku na raka piersi umiera w Polsce ponad 5000 kobiet. Foto: Glow Images/ East News

Kobieta przeszła operację, chemioterapię i radioterapię. Miała szczęście - nie została amazonką. Podkreśla, że udało się to w dużej mierze dzięki częstej samokontroli.

Alicja Sekret miała świadomość, ze znajduje się w grupie ryzyka, ale dopiero wizyta u onkologa uświadomiła jej, jak ważna jest profilaktyka. - Spotkałam panią doktor, która powiedziała mi, że w tej chwili podejście się zmieniło i w grupie ryzyka powinno się robić USG piersi po 30. roku życia co pół roku i już wtedy można zacząć robić mammografię  - mówi. Tylko dzięki szybkiej reakcji udało się zwyciężyć chorobę. Teraz podkreśla, jak ważna jest samokontrola u kobiet.

Pani Alicja nawiązała kontakt z prowadzoną przez Annę Kupiecką fundacją Onko Cafe. Tam kobiety chore na raka piersi mogą uczestniczyć w grupach wsparcia, regularnie spotykać się z innymi chorymi, a także tymi, które z choroby wyszły.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Upór i czujność"
Autorka reportażu: Ewa Dudzińska
Data emisji: 13.07.2017
Godzina emisji: 18.15

ml/mk

Czytaj także

Nowa technologia wczesnego wykrywania raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 01:44
- Termografia kontaktowa to metoda uzupełniająca i w zamierzeniu ma nakłonić kobiety do tego, by regularnie badały swoje piersi. Można to nazwać systemem wczesnego ostrzegania - opowiada dr inż. Marcin Trzyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak bronić się przed czerniakiem, nie rezygnując ze słońca?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 12:14
W Polsce liczba zachorowań na czerniaka rośnie o 10 proc. w skali roku i podwaja się co dekadę. Jak chronić się przed tym nowotworem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cytologia. Jedno z najważniejszych badań w życiu każdej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 20:13
- Zadanie cytologii polega na tym, by jak najwcześniej rozpoznać i wykryć przebudowę szyjki macicy prowadzącą do raka - mówi dr Jan Faryna, cytolog i histopatolog.
rozwiń zwiń