X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Nie wszyscy szukani chcą być odnalezieni

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 19:00
Brat Beaty zniknął 4 lata temu. Ponieważ ostatni raz widziano go na moście, uznano, że popełnił samobójstwo. Ale jego siostra nie dała za wygraną. Na własną rękę szukała Mariusza.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/frankie's

W grudniu zeszłego roku trafiła na grupę facebookową "Zaginieni przed laty", która liczy ponad 100 tys. członków. Jej post miał bardzo duży odzew, zgłosiły się osoby, które widziały mężczyznę na południu Polski. Wszystko wskazuje na to, że lada chwila Beata spotka brata. Dla założycieli "Zaginieni przed laty" to nie jest pierwszy przypadek, że ktoś pozoruje zniknięcie, sprawiając ból rodzinie. Dopiero co pomogli odnaleźć syna pani Basi, który zaginął w Londynie. Wraz z mężem pojechała do niego, chcąc zobaczyć go po 4 latach. Syn odmówił kontaktu.

– Zapamiętałam ten dzień, kiedy widziałam go po raz ostatni. Nic nie wskazywało na to, że nigdy więcej się nie zobaczymy. Około godz. 21.30 był widziany na moście, gdzie rozmawiał przez telefon. Jego komórka była czynna do 22.00, jednak potem nie odbierał telefonów – wspomina siostra zaginionego. 

Nie wszyscy szukani chcą być odnalezieni. Dlaczego?

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Ból niepewności"
Autorka reportażu: 
Hanna Bogoryja-Zakrzewska
Data emisji: 
6.08.2019
Godzina emisji: 
18.45

kw/mk

Czytaj także

Wspomnienia z 63 dni

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 19:00
Spotykają się przynajmniej raz w miesiącu. Wspominają wtedy powstanie, wybierają się razem na koncerty czy spotkania w muzeum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłać serce do Polski – wspominamy dowódcę Batalionu "Zośka"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 19:00
Kpt. Ryszard Białous ps. Jerzy w Powstaniu Warszawskim dowodził batalionem "Zośka", ale był też zastępcą, a następnie dowódcą Brygady Dywersyjnej "Broda 53". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamięć o koszmarze. Rzeź Woli oczami dziecka

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 19:00
To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń Powstania Warszawskiego. 5 sierpnia 1944 roku Niemcy rozpoczęli rzeź Woli. W ciągu kilku dni zamordowali od 40 do 65 tysięcy bezbronnych dzieci, kobiet i mężczyzn. 
rozwiń zwiń