X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Z blaszanego garażu do "Gry o tron"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 19:00
W ich pracowni powstają rzygacze, gargulce, hełmy i różnego rodzaju ornamenty architektoniczne. Największy rozgłos przyniosła im jednak ręka Jaimiego Lannistera – jednego z bohaterów popularnego serialu "Gra o tron".
Audio
Ręka Jaimego Lannistera z Gry o tron spod młotka Rextorn Metalwork
Ręka Jaimego Lannistera z "Gry o tron" spod młotka Rextorn MetalworkFoto: Rextorn Metalwork/ mat. promocyjne

Stacja HBO zamówiła w Rextorn Metalwork metalową rękę Jaimiego do ostatniego sezonu.

Na co dzień w pracowni powstają nie tylko iglice i sterczyny dachowe, ale również niesamowite hełmy rodem ze świata fantasy, smoki wielkości konia i ogromne, zdobione kopuły na zabytkowe wieże. Pasja, która przerodziła się w zawód, a właściciele, który zaczynali w garażu, teraz mają 250-metrową pracownię w centrum Wrocławia.

– Razem tworzymy pracownię od 2011 roku. Wtedy mieściliśmy się na kilkunastu metrach kwadratowych, w garażu z wnętrzem wyłożonym styropianem. Trzeba było znaleźć jakiś sposób, żeby tę firmę rozreklamować. Oglądając "Grę o Tron" zwróciłem uwagę na smocze jaja Daenerys i powiedziałem "No przecież"! W którymś momencie w skrzynce mailowej zauważyłem pytanie od przedstawiciela agencji reklamowej ze Stanów Zjednoczonych. Pisał, że ma klienta zainteresowanego naszymi umiejętnościami, który posiada całkiem znany serial… – wspomina Piotr Mojka, który pracownię tworzy wraz z Tomaszem Grabarczykiem. – Nie lubimy podziału ról na szefa i przełożonego. Jesteśmy przyjaciółmi od drugiej klasy podstawówki – mówi.

Piotr Mojka i Tomasz Grabarczyk, czyli Rextorn Metalwork Piotr Mojka i Tomasz Grabarczyk, czyli Rextorn Metalwork  (Foto: Rextorn Metalwork/mat. promocyjne)

Jakie fantazyjne zamówienia klientów zdarzało się wykonywać metaloplastykom z Rextorn Metalwork? Do czego służy młotek repuserski? Czy gargulec może być jednocześnie rzygaczem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Rzygacze i gargulce" 
Autorka reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 18.12.2019
Godzina emisji: 18.44

kr/mat. promocyjne

Czytaj także

Muzyka, siatkówka, pasja

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 19:00
Miłośnicy teleturniejów muzycznych znają go z pewnością z wyczynów jakich dokonywał w "Jaka to melodia?". Po jednej nutce był w stanie rozszyfrować utwór muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez perkusji jak bez ręki

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 19:00
Jacek lubił swoją prawą rękę. Mógł się nią przywitać, napisać coś na kartce albo uderzyć pałeczką w bęben perkusyjny do rytmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedyne takie warsztaty

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 19:00
Co łączy śpiewaczkę operową, kobietę na macierzyńskim i miłośnika stolarstwa?
rozwiń zwiń