X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sama się wprowadziłam

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 19:00
Patrycja wychowuje samodzielnie synka z zespołem autyzmu. Kiedy ojciec dziecka dowiedział się o dysfunkcji, odszedł. Patrycja została sama.
Audio
  • Dla samotnej matki… pustostan (Reportaż w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/hydebrink

Matka i niepełnosprawny brat nie mogli pomóc, bo sami borykają się z problemami. Patrycja postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zająć jeden z pustostanów we Wrocławiu. Czy to jest rozwiązanie? Jak władze miasta radzą sobie z polityką mieszkaniową osób w trudnej sytuacji materialnej?

– Pomalowałam okna na biało, ale znowu gniją. Nie da się ich zamknąć. Strych się wali, dach przecieka. Kuchni nie ma, a ubikację mamy na korytarzu. W budynku często ulatnia się gaz. To mieszkanie partnera mojej cioci, który wcześniej wpuścił mu bezdomnych, bo nadużywał alkoholu. Koniec końców, ja zdecydowałam się tu przyjść – opowiada Pani Patrycja.

– Mamy zbyt wiele budynków w kiepskim stanie technicznym i brakuje nam budynków nowych, spełniających współczesne standardy. To jest pewien proces, który w sposób jednoznaczny i konsekwentny chcę zainicjować – obiecuje wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc – Tylko, tak czy inaczej, ten proces będzie trwał. Pierwsze efekty będą widoczne zapewne pod koniec tej kadencji – dodaje.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Sama się wprowadziłam"
Autorka reportażu: Magdalena Skawińska
Data emisji: 12.02.2020
Godzina emisji: 18.44

ms/kr

Czytaj także

Historia sąsiedzka płotem podzielona

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:59
Mieszkańcy ulicy Odkrytej na warszawskim Tarchominie przez dwadzieścia lat, czyli od czasu powstania osiedla, skracali sobie drogę do pobliskiego przystanku, skacząc przez płot i przechodząc przez teren sąsiadów z Książkowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem. "Wspólny świat"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 19:05
Stowarzyszenie "Wspólny świat" z Białej Podlaskiej od 12 lat niesie pomoc dzieciom i młodzieży autystycznej oraz wspiera rodziny, których członkowie zmagają się z autyzmem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pomoc kociej mamie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 19:00
Danuta przez ponad 20 lat mieszkała na działkach. Opiekowała się kotami. 
rozwiń zwiń