X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Największe szczęście" – Tomasz Merta we wspomnieniach najbliższych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 19:00
Tomasz Merta był w latach 2005-2010 wiceministrem kultury i Generalnym Konserwatorem Zabytków. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem. Miał 45 lat. Męża i ojca wspominają w reportażu Jakuba Tarki Magdalena Merta i Diana Merta-Krawczyk.
Audio
  • Rodzina wspomina Tomasza Mertę 10 lat po tragedii smoleńskiej (Reportaż w Trójce)
Tomasz Merta (1965 - 2010)
Tomasz Merta (1965 - 2010)Foto: PAP/Paweł Supernak

– Tomek był prawdziwym przewodnikiem po tym życiu. Całe życie przegadaliśmy o lekturach. Zgromadziliśmy jedną z największych prywatnych bibliotek w Polsce. Zajmowaliśmy się podobnymi rzeczami, mieliśmy podobne zainteresowania. Miałam poczucie, że wiedziemy wspólne życie, że nie żyjemy obok siebie tylko ze sobą – wspomina żona Tomasza Merty  Magdalena.

– Zawsze spędzał z nami czas na różnego rodzaju wygłupach. Oglądając go w telewizji czy słuchając w radiu, nie można było sobie wyobrazić, że był takim szalonym tatą, który z nami bryka, łaskocze i wiecznie się śmieje – dodaje córka Diana Merta-Krawczyk.

"Było dla niego ogromnie ważne, żeby polecieć na uroczystości"

– Tomek często powtarzał, że Katyń jest tym, czym dla Żydów jest Auschwitz, wydarzeniem, które nas określa – mówiła Magdalena Merta. Zapytana o to, co czuła, gdy do Polski dotarły pierwsze informacje o katastrofie, odpowiada – Wtedy niestety najbardziej myślałam o sobie, a konkretnie o tym, jak bardzo zazdroszczę Marii Kaczyńskiej. Wstydzę się tego, ale wtedy niespecjalnie dostrzegałam świat wokół mnie. Mam nadzieję, że już nigdy nie znajdę się w takim stanie. Z pewnością mogę powiedzieć, że żałoba po Tomku trwa, boli, a jednocześnie jest on tak bardzo obecny w ciągłym zadawaniu sobie pytania, jak by coś skomentował, jaki by miał do czegoś stosunek. Był największym szczęściem, które mnie spotkało w życiu – kończy.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Moja miłość"
Autor reportażu: Jakub Tarka
Data emisji: 9.04.2020
Godzina emisji: 18.43

kr

Czytaj także

Kim są "ElektroFilmowcy"?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 19:00
Uczniowie I klasy technikum z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu są autorami filmu poruszającego jeden z najbardziej dotkliwych dla nich problemów, którym jest zanikający kontakt z rodzicami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zmienić poziom nauczania w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 13:00
W ostatnim ogólnoświatowym badaniu poziomu edukacji PISA, jednym z najważniejszych na świecie, polscy 15-latkowie uzyskali świetne wyniki we wszystkich dziedzinach.
rozwiń zwiń