X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Słuchowisko "Przyjdź" - czyli "Gościnność" raz jeszcze. POSŁUCHAJ

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 21:00
Listopadową premierą na "Scenie Teatralnej Trójki" zamknęliśmy cykl słuchowisk, które zostały zrealizowane na podstawie sztuk nagrodzonych oraz wyróżnionych w 2019 roku w konkursie Trójki i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS pod hasłem "Nasłuchiwanie. Gościnność".
Barbara Marcinik i Adam Wojtyszko
Barbara Marcinik i Adam Wojtyszko Foto: S. Hejj/ PR3

stt Krzysztof Czeczot fot W Dorosz 1200.JPG
"Stół z powyłamywanymi nogami" na STT. Posłuchaj

Werdykt jury konkursu został ogłoszony na gali w Instytucie Teatralnym 7 grudnia ub. roku.


Posłuchaj
53:09 2020_11_29 20_06_11_PR3_Scena_Teatralna_Trojki.mp3 "Przyjdź" Natalii Stencel – zamknięcie konkursu "Nasłuchiwanie: Gościnność" 2020 (Scena Teatralna Trójki)

 

Przypominamy, że każda z nagrodzonych i wyróżnionych sztuk miała szansę "sprawdzić" się w Teatrze Polskiego Radia, co jest istotne, ponieważ konkurs skierowany był do autorów oryginalnych dramatów radiowych.

Prezentację laureatów na "Scenie Teatralnej Trójki" rozpoczęliśmy w grudniu, niebawem więc minie rok od rozpoczęcia cyklu pokonkursowych słuchowisk. Kontynuacja nastąpiła na początku 2020 roku, ale z powodów oczywistych byliśmy zmuszeni powrócić do niej dopiero po wielomiesięcznej przerwie. Na listopad zaplanowaliśmy finał, czyli nadanie słuchowiska będącego realizacją drugiego z dwóch wyróżnień – sztuki Natalii Stencel pod tytułem "Przyjdź". Była to kolejna konkursowa miniatura dramatyczna, której reżyserii podjął się, współpracujący m.in. z Teatrem Polskiego Radia, Adam Wojtyszko.

"Przyjdź" wyróżnia się skomplikowaną konstrukcją dramaturgiczną, zatem wymagała komentarza. Posłuchaliśmy wypowiedzi reżysera na temat pracy nad tą sztuką. Tradycyjnie poprosiliśmy też pomysłodawcę konkursu oraz przewodniczącego jury – profesora Jacka Kopcińskiego – o oficjalne zamknięcie konkursu "Nasłuchiwanie. Gościnność" 2019.

Mamy nadzieję, że "Nasłuchiwanie" powróci jeszcze do Programu 3.

Współorganizatorom konkursu – Ośrodkowi Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym IBL PAN oraz Instytutowi Teatralnemu dziękujemy za współpracę.

Zapraszamy,

Barbara Marcinik – redaktor STT, Jakub Sadowski – wydawca oraz Piotr Majewski.

Natalia Stencel – "Przyjdź" – premiera 29 listopada 2020 roku o godz. 20.05.


Reżyseria – Adam Wojtyszko

Realizacja akustyczna – Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne – Renata Baszun


Występują:

Justyna Kowalska

Elżbieta Kijowska

Lucyna Malec

Sławomir Pacek

Damian Kulec

Leon Charewicz


Czas trwania – 29’32”


Barbara Marcinik/kr


Czytaj także

Muzyk w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 14:00
Do Teatru Polskiego Radia wkroczył ze sztukami już kilka lat temu, ale w swej fascynacji dźwiękiem w radiu poszedł dalej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nikos z Chojnowa" powraca na STT

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 21:00
Kolejna w nowym sezonie powtórka na Scenie Teatralnej Trójki przypomina nasz i ZAiKS-u zeszłoroczny Konkurs "Nasłuchiwanie. Gościnność". To realizacja w Teatrze Polskiego Radia sztuki uhonorowanej w nim I Nagrodą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Listy do niezaproszonych" na STT

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 11:00
Po roku powracamy do finału konkursu Trójki i ZAiKS-u "Nasłuchiwanie. Gościnność". Jedną z nagród dla pięciorga laureatów była realizacja sztuki w Teatrze Polskiego Radia i prezentacja na Scenie Teatralnej Trójki.
rozwiń zwiń