X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Męskie Granie 2019, czyli festiwal dynamicznych duetów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 20:05
13 lipca w Poznaniu zainaugurowano jubileuszową, 10. edycję Męskiego Grania. Anna Gacek poprowadziła specjalne wydanie "Myśliwieckiej 3/5/7", podczas którego rozmawiała z trzema duetami wystąpującymi podczas tegorocznej trasy koncertowej. 
Audio
  • "Myśliwiecka 3/5/7" z poznańskiego Męskiego Grania – część 1 (Trójka)
  • "Myśliwiecka 3/5/7" z poznańskiego Męskiego Grania – część 2 (Trójka)
Justyna Święs z zespołu The Dumplings
Justyna Święs z zespołu The DumplingsFoto: Damian Kramski

pierwszej godzinie audycji gośćmi Trójki byli Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny, czyli zespół Rebeka. – To już jest ten moment, gdy nie myślimy o tym, co mamy zagrać, tylko wczuwamy się w piosenki i gramy. Dziś zaprezentujemy trzy utwory z nowej i jeden z pierwszej płyty, aczkolwiek w nowej aranżacji. Gdy zagra się już 15-20 koncertów z nowym albumem, te numery stają się czymś, co jest przeszłością. Nadal je przeżywamy, ale wciąż mamy ochotę na coś nowego – opowiadali muzycy przed koncertem w poznańskiej Cytadeli. Członkowie Rebeki mówili również o trudach związanych z życiem i pracą "na dwa miasta" (Poznań i Warszawa), oraz o tym, jak istotne jest czytanie… instrukcji obsługi.

Męskie Granie 2019

drugiej godzinie audycji przed Trójkowym mikrofonem pojawili się Justyna Święs i Kuba Karaś, czyli duet The Dumplings. – W duetach wspaniała jest przyjaźń. W naszym przypadku jest ona ogromna i buduje całą muzykę, jest jej podstawą. Wszystko – i sukcesy, i porażki – dzieli się po równo – podkreślali artyści. – Kiedyś oboje chcieliśmy pójść na medycynę, ale zespół stanął nam na drodze. To w sumie dobrze, bo dzięki temu staliśmy się lekarzami serc – mówili. Duet niedługo będzie obchodzić swoje dziesięciolecie. Jak oceniają ten czas? Odpowiedź w dołączonym nagraniu audycji.

Annę Gacek w plenerowym studiu Trójki odwiedziły także Hania Rani i Joanna Longić z duetu Tęskno. – Można tęsknić za wieloma rzeczami, np. za chłodem zimy. Mamy nadzieję, że nieustannie jest tęskno za Tęskno – żartowały dziewczyny. Jak na co dzień wygląda ich współpraca? – To są skrajne emocje, które dają taki efekt, jaki widać na płycie. Satysfakcjonuje nas to. Zdarzają się cięższe momenty, ale myślę, że warto przez nie przebrnąć i cieszyć się obecnością drugiej osoby – dodały. Jak doszło do powstania grupy? Jaką rolę odegrał w tym internet? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Anna Gacek
G
oście: Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny (Rebeka), Justyna Święs i Kuba Karaś (The Dumplings), Hania Rani i Joanna Longić (Tęskno)
Data emisji: 13.07.2019
Godzina emisji: 17.11

ml/mk

Czytaj także

Męskie Granie 2018. Poznań na pierwszy ogień!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 18:46
14 lipca w poznańskim Parku Cytadela zainaugurowano 9. edycję Męskiego Grania. Anna Gacek poprowadziła specjalne wydanie "Myśliwieckiej 3/5/7", podczas którego rozmawiała z gwiazdami wydarzenia. 
rozwiń zwiń