X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Śniadanie wielkanocne dla samotnych

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 12:39
Fundacja "Wolne Miejsce" od wielu lat organizuje w Wielkanoc spotkania dla osób samotnych. W tym roku, w związku z epidemią, organizacja zmienia ich formułę.
Audio
  • Wielkanocna akcja Fundacji "Wolne Miejsce" (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DUSAN ZIDAR

– Wpadliśmy na pomysł, aby przygotować to śniadanie, dojechać z nim do osób samotnych i zostawić na wycieraczce cały ten pakiet z jakimś drobnym prezentem lub kwiatem, żeby było naprawdę świątecznie. W paczkach będą też kartki z życzeniami. W środku będzie wszystko to, co włożyli tam wolontariusze, czyli serca. Poprzez to osoby w tej trudnej sytuacji, którą jest samotność, w święta będą czuły, że jest drugi człowiek, że komuś na nim zależy – opowiada prezes i założyciel Fundacji "Wolne Miejsce" Mikołaj Rykowski.

Wielkanoc dla samotnych w nowej formule – jak wziąć w niej udział?

Informacje dla osób, które chciałyby otrzymać śniadanie wielkanocne w ramach świątecznej akcji Fundacji "Wolne Miejsce", znajdują się na jej stronie internetowej. Chętni chcący uczestniczyć w przygotowywaniu, pakowaniu i rozwożeniu posiłków, Mikołaj Rykowski zachęca do kontaktu pod numerami telefonów 694 019 254, 501 422 589 lub 504 067 869. Zgłoszenia przyjmowane są także drogą mailową pod adresem biuro@wolnemiejsce.pl.

Śniadanie wielkanocne w takiej formie zostanie zorganizowane 12 kwietnia w miastach takich jak m.in. Warszawa, Łódź, Kalisz, Kołobrzeg i Olsztyn.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Elżbieta Korczyńska
Gość: Mikołaj Rykowski (prezes i założyciel Fundacji "Wolne Miejsce")
Data emisji: 06.04.2020
Godzina emisji: 12.30

kr


Czytaj także

Żeby być mniej samotnym. Telefon zaufania dla osób starszych

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 12:49
"Troski i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę" – to motto telefonu zaufania dla osób starszych, które prowadzi stowarzyszenie "mali Bracia Ubogich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczne zakupy dla osób starszych. Na co warto zwracać uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 12:49
Zgodnie z najnowszymi zaleceniami, jeżeli osoba po 65. roku życia ma potrzebę wyjścia z domu do sklepu spożywczego, drogerii czy apteki, najlepiej by robiła to pomiędzy godziną 10.00 a godziną 12.00, ponieważ wtedy do takich miejsc mają być wpuszczani tylko seniorzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pomoc seniorom w trudnej sytuacji. Doradztwo prawne w czasie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 12:39
Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie to miejsce, gdzie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, mogą uzyskać bezpłatne i poufne porady. 
rozwiń zwiń