X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Na wirtualnym spacerze po historii polskiej fotografii

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 10:55
Nawet zostając w domu, możemy poruszać się w przestrzeni i w czasie, a to m.in. dzięki Wirtualnemu Muzeum Fotografii, które odwiedziła i poleca Agnieszka Obszańska.
Audio
  • Dziesiątki tysięcy prac najlepszych polskich fotografików w jednym miejscu (Dzień z Trójką w domu)
Japonia. Zbigniew Dłubak z mężczyzną we wnętrzu restauracji
Japonia. Zbigniew Dłubak z mężczyzną we wnętrzu restauracjiFoto: Zbigniew Dłubak/fotomuzeum.faf.org.pl

Wirtualne Muzeum Fotografii powstało z inicjatywy Fundacji "Archeologia Fotografii", które od 2008 roku chroni i wydobywa na światło dzienne spuściznę czołowych polskich fotoreporterów i dokumentalistów, wśród których znaleźli się m.in. Zbigniew Dłubak, Zofia Chomętowska czy Jerzy Lewczyński, przyjaciel Zdzisława Beksińskiego.

Zdzisław Beksiński w pracowni (foto: Marek Piasecki, 1958 © Joanna Turowicz-Piasecka) Zdzisław Beksiński w pracowni (foto: Marek Piasecki, 1958 © Joanna Turowicz-Piasecka)

– Jest to baza fotografii, gdzie znajdziemy ok. 70 tys. zdjęć. Poza klasyczną funkcją wyświetlania zdjęć i ich opisów, są też inne ciekawe elementy: artykuły, oraz audiodeskrypcje skierowane do osób niewidzących i słabowidzących, a także informacje o autorach. Każdy z tych artystów ma swoją, trochę inną historię – opowiada Jan Anderman z Fundacji "Archeologia Fotografii".

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi:
 Katarzyna Borowiecka
Autorka materiału dodatkowego: Agnieszka Obszańska 
Data emisji: 7.04.2020
Godzina emisji: 10.49

kr/ml

Czytaj także

"Praga Gada Wiechem raz!", czyli komiksowy portret przedwojennej stolicy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 13:35
Komiks "Praga Gada Wiechem raz!" ukazał się na przełomie 2017 i 2018 r. Zawiera sześć nowel komiksowych, będących adaptacją autentycznych historii z lat 30. XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powieści Marty Kisiel, czyli potwory poza stereotypami

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 15:00
– W moich książkach jest bardzo dużo mnie, nawet w drobiazgach, których nikt by się nie spodziewał – mówiła Marta Kisiel, pisarka fantasy i autorka dla dzieci i młodzieży "Dożywocie" oraz "Siła niższa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra "The Sims" kończy 20. lat. Za co kocha ją całe pokolenie?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 17:38
– Na początku Electronics Arts nie dawało dużych szans twórcy "The Sims". Jednak gra odniosła wielki sukces, nie tylko finansowy. Udało się jej zrobić coś, czego nie dokonał nikt wcześniej "Simsy" przyciągnęły żeńską część fanów gier. Obecnie to kobiety stanowią ponad połowę jej odbiorów.
rozwiń zwiń