X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Żelazne zasady i dziedzictwo Helmuta Kohla

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 03:05
- Helmut Kohl miał żelazną zasadę, zgodnie z którą nie wychodził przed szereg. Nie było osobnej niemieckiej drogi i sposobów na dogadanie się z Moskwą czy NRD - mówi publicysta Wojciech Pięciak.
Audio
  • Co pozostało z dziedzictwa Helmuta Kohla? (Klub Trójki)
Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere podpisuje księgę kondolencyjną po śmierci Helmuta Kohla
Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere podpisuje księgę kondolencyjną po śmierci Helmuta KohlaFoto: EPA/CARSTEN KOALL

Kilka dni temu zmarł Helmut Kohl, kanclerz Niemiec w latach 1982-1998. Dla wielu osób był symbolem polityka pragnącego uczynić z naszego zachodniego sąsiada kraj lubiany. To on zjednoczył Niemcy i odnowił zawiłe po II wojnie światowej relacje z Polską. 

Piotr Cywiński przypomina w Trójce, jak ogromną rolę odegrał Kohl w kraju, który nie wierzył w możliwość ponownego zjednoczenia. - Dowodem tego było przyjęcie przez Helmuta Kohla głowy państwa NRD-owskiego Ericha Honeckera ze wszelkimi należnymi honorami, takimi jak odśpiewanie hymnu, kompanie honorowe itp. - wspomina wieloletni korespondent w Niemczech.

Zdaniem obserwatorów wydarzeń w RFN i NRD po obaleniu muru berlińskiego podzielone Niemcy niekoniecznie musiały wybrać drogę zjednoczenia. O tym, czy inny polityk mógłby zastąpić Helmuta Kohla i co pozostało z jego dziedzictwa, mówimy w nagraniu audycji.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Piotr Cywiński (wieloletni korespondent "Wprost" w Niemczech, felietonista, dziennikarz, pisarz), Kazimierz Wóycicki (publicysta, dziennikarz, historyk), Wojciech Pięciak (dziennikarz, publicysta)
Data emisji: 23.06.2017
Godzina emisji: 21.08

sm/iwo

Czytaj także

Czy duet Merkel-Macron zdynamizuje Europę?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 13:30
- Mamy do czynienia z reaktywacją tandemu niemiecko-francuskiego, ale w tym tandemie rolę wiodącą pełni Angela Merkel - uważa Olga Doleśniak-Harczuk z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kornel Morawiecki o narodzinach Solidarności Walczącej

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 12:00
35 lat temu, 13 czerwca 1982 roku, we Wrocławiu miała miejsce pierwsza demonstracja Solidarności Walczącej - organizacji, która chciała być bardziej bezkompromisowa i radykalniej sięgała po hasła wolnościowe. 
rozwiń zwiń