X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Śpiewanie "Sto lat" wkrótce będzie nietaktem?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 13:23
Szansa, by dziecko urodzone w którymś z krajów wysoko rozwiniętych w 1914 roku dożyło setki, wynosiła jeden procent. Dziś? Pięćdziesiąt!
Audio
  • Żyjemy coraz dłużej. Jak dobrze wykorzystać ten czas? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

 To może brzmieć jak science fiction, ale takie są prognozy demograficzne poparte trendami, które są obserwowane od dziesięcioleci. Pokazują one, że kolejne generacje mają coraz większe szanse na długie życie. Coraz większa część populacji, dzięki postępom medycyny, będzie miała szansę dożyć sędziwego wieku  mówi w "Klubie Trójki" dr Paweł Strzelecki ze Szkoły Głównej Handlowej. 

borderline_1200.jpg
Borderline, czyli wyzwanie dla współczesnej psychiatrii

Dłuższe życie nie będzie przypominać tego, które znamy. Będzie w nim więcej miejsca na poszukiwania, budowanie przyjaźni i miłości, zdobywanie nowych doświadczeń i wiedzy. Do stuletniego życia warto jednak się przygotować, o czym piszą Lynda Gratton i Andrew Scott w książce "100-letnie życie. Codzienność i praca w erze długowieczności".

 To, co podoba mi się w tej książce, to takie "ujęcie byka za rogi". Pokazanie: "zobaczcie, trendy demograficzne pokazują, że ludzie zapewne będą żyli dłużeję. Zastanówmy się, co można zrobić, aby przeżywać je szczęśliwie i jak najwięcej z niego wynosić  podkreśla rozmówca Dariusza Bugalskiego. 


wybór wybory decyzja 1200.jpg
Czym się kierować, podejmując decyzje?

Perspektywa stuletniego życia wymaga przygotowania i zmian nie tylko na poziomie indywidualnym. Zmienią się relacje i związki. Epoka długowieczności wymusi zmiany rynku pracy i jej modeli, biznesu, czasu wolnego, edukacji, polityki emerytalnej, polityk społecznych… Na czym one mogą i powinny polegać? Czy to dłuższe życie będzie zdrowsze? Czy powszechnie obowiązujący trójetapowy model: edukacja-praca-emerytura odejdzie do przeszłości?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: dr Paweł Strzelecki (Szkoła Główna Handlowa)
Data emisji: 26.02.2018
Godzina emisji: 21.09

kh/gs

Czytaj także

Jak sprawić, żeby starość była aktywna i radosna? Pomagać, ale nie stosować kalki

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 14:14
Żyjemy coraz dłużej, ale coraz trudniej - w późnym wieku - jest nam żyć dobrze. Dlatego w "Europejskim Klubie Trójki" rozmawialiśmy o sytuacji seniorów, ale też ich opiekunów.
rozwiń zwiń