X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nieproszony nie mówił o sobie". Wspomnienie Ryszarda Bugajskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 22:00
W poniedziałek 17 czerwca odbył się pogrzeb autora "Przesłuchania", jednego z najważniejszych polskich filmów ostatniego półwiecza. – Jak mało który z wielkich polskich reżyserów, był nie tyle artystą, co inteligentem, który robi filmy – mówi dr Łukasz Jasina, filmoznawca.
Audio
  • Jakie dziedzictwo pozostawił po sobie Ryszard Bugajski? (Klub Trójki)
Uroczystości pogrzebowe reżysera Ryszarda Bugajskiego, 17.06.2019 na Cmentarzu Wojskowym Powązki w Warszawie. Reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych zmarł 7 czerwca w Warszawie, miał 76 lat.
Uroczystości pogrzebowe reżysera Ryszarda Bugajskiego, 17.06.2019 na Cmentarzu Wojskowym Powązki w Warszawie. Reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych zmarł 7 czerwca w Warszawie, miał 76 lat.Foto: PAP/Jakub Kamiński

Rodzina, przyjaciele i współpracownicy pożegnali w Warszawie Ryszarda Bugajskiego, reżysera, scenarzystę i pisarza. Uroczystości pogrzebowe odbyły się na Powązkach Wojskowych. Twórca, takich filmów jak "Generał Nil" czy "Układ zamknięty", zmarł 7 czerwca po długiej chorobie.

Podczas uroczystości odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy. "Żegnamy autora bezkompromisowych, przenikliwych obrazów, ukazujących uniwersalne dylematy człowieka, a jednocześnie dramatyzm losów Polski i Polaków w szczególnie trudnych momentach naszych dziejów najnowszych" - napisał w liście prezydent. List pożegnalny skierował też wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym wypowiadali się obecni na uroczystościach pogrzebowych przyjaciele Ryszarda Bugajskiego.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: dr Łukasz Jasina (filmoznawca, historyk)
Data emisji: 17.06.2019
Godzina emisji: 21.08

IAR/ml/gs

Czytaj także

"Zaćma” Bugajskiego najlepsza na 13. Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 10:12
Jury 13. Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku uhonorowało w niedzielę najwyższym trofeum, nagrodą „Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego, "Zaćmę" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Trwająca od wtorku impreza dedykowana była Andrzejowi Wajdzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje reżyser, scenarzysta i pisarz Ryszard Bugajski. Miał 76 lat

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 11:59
Nie żyje reżyser, scenarzysta i pisarz Ryszard Bugajski, twórca m.in. filmów "Przesłuchanie", "Generał Nil", "Układ zamknięty" oraz "Zaćma". Artysta zmarł w wieku 76 lat w Warszawie. - To niepowetowana strata dla polskiej kultury - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń