X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rola mitów w odkrywaniu jaźni

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 22:12
Ukazał się właśnie tom rozmów Mai Jaszewskiej z Zenonem Waldemarem Dudkiem – psychiatrą i psychoterapeutą, popularyzatorem myśli Carla Gustava Junga "Archetypy, mity, symbole. Refleksje jungowskie o psyche".
Audio
  • Dr Zenon Waldemar Dudek o swojej najnowszej książce (Klub Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Pearl Media

Okładka książki "Archetypy, mity, symbole. Refleksje jungowskie o psyche" Okładka książki "Archetypy, mity, symbole. Refleksje jungowskie o psyche"

"W kontakcie z bohaterami mitów, występuje zjawisko świadomej bądź nieświadomej identyfikacji. Fazą dojrzałą tego procesu jest stan świadomości, odkrycie jaźni. Dla małego dziecka przewodnikiem na drodze poszukiwań są baśnie. Dla osoby dorosłej, bez względu na jej rasę, płeć czy zawód, taką rolę pełnią mity".

Rozmowy tworzące tę książkę łączy próba spojrzenia na człowieka, historię i religię z perspektywy teorii archetypów Junga. Tematy dialogów dotykają kwestii "granicznych", odsłaniają naturę procesów inicjacyjnych, otwierają na poznanie siebie. Uniwersalny wymiar dramatu życia odbija się w symbolach, rytuałach i codziennych działaniach, a doświadczenia psychoterapii pomagają to lepiej zrozumieć. Książka pobudza wyobraźnię do archetypowego spojrzenia na duchowe wyzwania epoki.

– Różnica pomiędzy losem a przeznaczeniem jest bardzo istotna. Losem kieruje nasza nieświadomość. To jest swego rodzaju fatum. Przeznaczenie z kolei jest czymś, co my wybieramy, co nam służy, a my się czujemy szczęśliwi – tłumaczy w audycji dr Zenon Waldemar Dudek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z autorem książki "Archetypy, mity, symbole. Refleksje jungowskie o psyche".

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: dr Zenon Waldemar Dudek (psychiatra, psychoterapeuta)
Data emisji: 24.06.2019
Godzina emisji: 21.08

kw

Czytaj także

Sztuka (czytania) komiksów

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 22:00
Czy warto sięgać po komiksy? Oczywiście, że tak. Chociaż być może czasem trzeba się do nich najpierw przekonać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: z pomocą rodziców dało się żyć z muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 22:00
– Zilustrowałem Gdańsk mojej młodości rysunkami. Od wczesnego dzieciństwa rysowałem i mój tata zachował około 1000 moich prac – wspomina gość Piotra Semki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wizycie Andrzeja Dudy w USA. Czy nastąpił wzrost naszego bezpieczeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 22:00
Ile kosztuje bezpieczeństwo Polski? Czy w ogóle można je kupić? – na te i inne pytania, które nasuwają się po zakończonej niedawno wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu, spróbujemy odpowiedzieć z naszymi gośćmi.
rozwiń zwiń