X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Czy Wołodymyr Zełenski zdoła zmienić Ukrainę?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 22:00
Mijają ponad 2 miesiące od inauguracji prezydentury Wołodymyra Zełenskiego. Nowy prezydent wciąż cieszy się dużą popularnością i ma nadzieję, że jego ugrupowanie Sługa Narodu zdobędzie większość w ukraińskiej Radzie Najwyższej w wyborach 14 lipca.
Audio
  • Jak ocenić początek prezydentury Wołodymyra Zełenskiego? (Klub Trójki)
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr Zełenski Foto: Shutterstock.com / home for heroes

Nowy prezydent wyraźnie zderza się z kłopotami w polityce międzynarodowej i próbuje nawiązać kontakt z prezydentem Putinem. Czy jego starania o zakończenie konfliktu w Donbasie mają szanse powodzenia? Czy były komik i artysta estradowy dobrze odnalazł się na stanowisku wymagającym ogromnego doświadczenia i politycznej intuicji? Czy Ukraina pod jego rządami staje się mocniejszym państwem w porównaniu do czasów jego poprzedników?

– Myślę, że Zełenski to na razie wciąż ten sam człowiek, który został prezydentem, nieoczekiwanie również dla samego siebie. Dobrze poinformowane źródła w Kijowie mówią, że jeszcze w lutym organizował on sobie kalendarz występów artystycznych, więc chyba nie podejrzewał, że wygra. W tym momencie przychodzi mu zarządzać krajem w stanie wojny i ze skomplikowaną sytuacja wewnętrzną – twierdzi analityk międzynarodowy Łukasz Adamski

– Zełenski ma 40 lat, nie załapał się na taką służbę wojskową jak Petro Poroszenko. On ma takie "murzykowskie" zapędy, żeby pokazywać się jako "ojciec narodu" w mundurze. Zełenski ma zupełnie inny styl – podkreśla Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej".

– Mówiąc złośliwie, choć mam dla niego bardzo duży kredyt zaufania, bo nie miał jeszcze okazji rozwinąć skrzydeł po wyborach, jego posunięcia polityczne są albo w stylu Łukaszenki, gdzie dobry przywódca spotyka się ze zwykłymi ludźmi, albo w stylu Putina, który na spotkaniu z oligarchami strofuje ich. Jest to ewidentnie działalność pod publiczkę. Natomiast prawdziwa działalność polityczna zacznie się po przyszłotygodniowych wyborach parlamentarnych – dodaje Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej".

Kim są bliscy współpracownicy Wołodymyra Zełenskiego? Dlaczego pojawia się wobec nich tak wiele wątpliwości? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:
Piotr Semka
Goście: Łukasz Adamski (analityk międzynarodowy, członek rady Grupy Polsko-Ukraińskiego Dialogu), Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"), Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita")
Data emisji: 11.07.2019 
Godzina emisji:
 21.10

ml/mk

Czytaj także

Kto wygra wybory na Ukrainie?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 22:14
Za nieco ponad trzy tygodnie odbędą się wybory prezydenckie na Ukrainie. Jak rozkładają się szanse wyborcze czołówki kandydatów na czele z obecnym prezydentem Petro Poroszenką?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas na duże zmiany w Grecji?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 17:45
W Grecji został zaprzysiężony nowy rząd premiera Kiriakosa Mitsotakisa. Jego partia, centroprawicowa Nowa Demokracja, zwyciężyła w niedzielnych wyborach parlamentarnych, gwarantując sobie samodzielne rządy.
rozwiń zwiń