X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wokół Europejskich Dni Dziedzictwa

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 22:10
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.
Audio
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay

Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

– Europejskie Dni Dziedzictwa to ponadeuropejska inicjatywa. Pomysł to celebracja, opowieść, odkrywanie przez lokalne społeczności ich historii i tradycji, ale też elementów dziedzictwa materialnego, czyli zabytków. EDD są określane mianem największego święta zabytków Starego Kontynentu – mówi Marcin Rębacz z biura programu Niepodległa. 

– Często wydaje się nam, że zabytki to tylko pałace, dwory czy kościoły. Nie zgłębiamy już tego tematu. Dziedzictwo materialne i niematerialne jest spuścizną poprzednich pokoleń. One dotyczą m.in. zabytków techniki czy archeologicznych – podkreśla Wioletta Łabuda-Iwaniak.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Wioletta Łabuda-Iwaniak (rzeczniczka prasowa Narodowego Instytutu Dziedzictwa), Marcin Rębacz (biuro programu Niepodległa)
Data emisji: 10.09.2019
Godzina emisji: 21.10

mat. prasowe/kw

Czytaj także

Krok dalej w kosmos

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 22:00
Pół wieku temu człowiek po raz pierwszy stanął na Srebrnym Globie i zrobił po nim kilka susów – bo trudno to nazwać krokami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda kampania wyborcza do Sejmu na półmetku?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 22:00
Jak partie prowadzą rywalizacje w sytuacji, gdy kampania wyborcza trwa w opinii wielu polityków nieprzerwanie przez całą kadencję Sejmu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego nie możemy sobie wyobrazić szczęśliwego świata?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:55
Przeżywamy fale nakładających się na siebie światowych kryzysów. Jednym z nich, być może podstawowym, jest kryzys wyobraźni.
rozwiń zwiń