X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koert Van Mensvoort: dzięki technologii ewoluowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 22:11
– Myślimy, że technologia to przeciwieństwo natury, ale zdałem sobie sprawę, że człowiek od swojego pierwszego dnia jest jej częścią – mówił gość "Klubu Trójki" Koert Van Mensvoort. 
Audio
  • Koert Van Mensvoort gościem Dariusza Bugalskiego (Klub Trójki)
Koert van Mensvoort
Koert van Mensvoort Foto: Walter Kallenbach

Koert Van Mensvoort to: artysta, naukowiec, filozof, pisarz, dizajner… oraz wizjoner: takie właśnie stanowisko zajmował przez kilka lat na amerykańskiej wyższej uczelni… I rzeczywiście, van Mensvoort jest wizjonerem.

Ważne miejsce w jego działaniach zajmuje eksploracja tego, jaka przyszłość czeka nasze jedzenie. Na przykład, jakie zmiany spowoduje upowszechnienie technologii mięsa hodowanego in vitro. Van Mensvoort przyjechał do Polski na zaproszenie Centrum Nauki Kopernik i był gościem Festiwalu "Przemiany".

– Tysiące lat temu byliśmy częścią łańcucha pokarmowego. Nie byliśmy najważniejszym gatunkiem na świecie. Nastała technologia, powstały wynalazki i dzięki temu zdominowaliśmy całą planetę. Wraz z technologią ewoluowaliśmy – podkreślił. 

Jaki jest nasz związek z technologiami? Jakie są jej plusy i minusy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Koert Van Mensvoort (artysta, naukowiec, filozof, pisarz, dizajner)
Data emisji: 14.10.2019
Godzina emisji: 21.09

kw/ml

Czytaj także

Szewach Weiss: możemy stworzyć lepszy i sprawiedliwszy świat

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 22:00
– Polska była chyba najważniejszym centrum życia żydowskiego w historii naszego narodu – mówił w Trójce Szewach Weiss. Jakie dziś są stosunki polsko-żydowskie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bo film jest sztuką tyrańską". Wspominamy Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 22:11
W audycji wspominamy Janusza Kondratiuka – reżysera, twórcę "Dziewczyn do wzięcia", "Czy jest tu panna na wydaniu?" i "Jak pies z kotem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narracyjna wyobraźnia Olgi Tokarczuk

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 04:00
Olga Tokarczuk została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Uzasadniając przyznanie nagrody, sekretarz Akademii Mats Malm podkreślił, że Olgę Tokarczuk doceniono za "narracyjną wyobraźnię, która w połączeniu z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia". 
rozwiń zwiń