X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Na pomoc bezdomnym

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 22:00
Czy bezdomność to problem, który można skutecznie rozwiązać? Lepiej mówić o ludziach, nie o problemach.
Audio
  • Programy pomocy dla osób bezdomnych (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Halfpoint/Shutterstock.com

Jak pomóc bezdomnym? Finowie prezentują innowacyjną metodę "Najpierw mieszkanie", dzięki której zlikwidowano bezdomność w Finlandii. Teraz projekt ten będzie realizowany w wybranych dzielnicach Warszawie.

– Bezdomność nie jest popularnym tematem. Zima nie jest w tym roku z naszej perspektywy spektakularna, ale jeden z moich podopiecznych miał dopiero co amputowane palce u nóg. Dla nich nie jest ona łagodna. My, nie czując mrozu, myślimy, że wszystko jest ok. Nie chcę, by zima nam pomagała w pomaganiu ludziom dotkniętym kryzysem bezdomności, żebyśmy mieli tylko poczucie, że wszystko jest w porządku – mówi Adriana Porowska, prezeska Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

Projekt "Najpierw mieszkanie" jest realizowany przez lidera Fundację Fundusz Współpracy oraz partnerów: Biuro Polityki Lokalowej m.st. Warszawy, fińską The Y-Foundation oraz Fundację Najpierw Mieszkanie Polska w ramach POWER (IV, Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa.

Projekt jest realizowany w Warszawie, jego celem jest pilotażowe wdrożenie modelu trwałego kończenia bezdomności chronicznej opartego o metodę Najpierw mieszkanie. Za całość zadania odpowiada Fundacja Fundusz Współpracy m.in. prowadzenie Zespołu Specjalistów NM, rolą samorządu lokalnego Warszawy (BPL m.st. Warszawa) jest zapewnienie mieszkań. Rolą partnera zagranicznego jest zapewnienie dostępu do informacji i doświadczeń w pracy metodą NM w Finlandii i na świecie m.in. wizyty studyjne, trzytygodniowe staże dla pracowników Zespołu Specjalistów NM.

Projekt jest adresowany do osób w kryzysie psychicznym z doświadczeniem długotrwałej bezdomności.

***

Tytuł audycjiKlub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Adriana Porowska (prezes Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, członkini Rady Społecznej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich)
Data emisji: 11.02.2020
Godzina emisji: 21.09

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Pomoc z potrzeby serca

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 19:00
Siostry Michalskie z Bytomia, młode, ładne dziewczyny od lat pomagają bezdomnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pomoc kociej mamie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 19:00
Danuta przez ponad 20 lat mieszkała na działkach. Opiekowała się kotami. 
rozwiń zwiń