X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

To był rok… 2018 w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 02:00
W ubiegłym wieku sparafrazowaliśmy tytuł Trójkowej audycji "To był dzień" i w ten sposób powstała podsumowująca kończący się rok audycja pod tytułem "To był rok".
Audio
  • To był rok… 2018 w teatrze (Trójka pod księżycem)
Goście Trójki pod Księżycem
Goście Trójki pod Księżycem Foto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Dotyczyła ona wszystkich dziedzin życia kulturalnego. Z czasem zdominował ją teatr, ale zarazem granice między terytoriami zarządzanymi przez różne muzy zaczęły zacierać się, zatem myśląc: "teatr" – ogarniamy znacznie więcej zjawisk. Nie układamy rankingów, choć dajemy sobie prawo do wyróżniania tego, co wydaje nam się "naj". Nie mamy ambicji, by wyczerpać temat, gdyż co też od lat powtarzamy rytm życia kulturalnego odmierzają sezony, nie lata.


Goście Trójki pod Księżycem (fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio) Goście Trójki pod Księżycem (fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio)

W niezobowiązującej więc poświątecznej atmosferze spotykamy się w gronie ludzi teatru, z którymi szanujemy się i lubimy się nawzajem. Byłoby nas jeszcze więcej, gdyby czas między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem nie był porą wzmożonych wyjazdów.

I tak tym razem nasze zaproszenie przyjęli: dyrektorzy Teatru Powszechnego Pawłowie Łysak i Sztarbowski, wicedyrektor TR-Warszawa Roman Pawłowski oraz rzeczniczka tego teatru Kaja Stępkowska, dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu Michał Pabian oraz dramatopisarz, reżyser Marek Kochan.


Goście Trójki pod Księżycem (fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio) Goście Trójki pod Księżycem (fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio)

Ponieważ spotkaliśmy się w nocy z 27 na 28 grudnia, to zatelefonowaliśmy także do Poznania, do dyrektora Teatru Nowego Piotra Kruszczyńskiego. 27 grudnia minęła bowiem, uroczyście obchodzona, setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Jaki zatem to był rok w teatrze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 28.12.2018
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

W poszukiwaniu wewnętrznej pogody

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 02:00
Formalnie rzecz biorąc, nie ma niepogody. Zawsze jest jakaś pogoda. Tyle że teraz akurat jest byle jaka. Może w "Trójce pod Ksieżycem" zapanuje lepsza?
rozwiń zwiń

Czytaj także

XIX Interpretacje – festiwal młodych reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 04:00
Co może oznaczać i co oznacza kategoria młodości w dziedzinie reżyserii? Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć w tym wydaniu TPK, transmitowanym po raz pierwszy od kilkunastu lat z Katowic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boska Komedia - święto polskiego teatru

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 07:00
11. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie kończy się w niedzielę 16 grudnia. W sobotę już jednak poznamy werdykty międzynarodowego jury. Ocenie poddawane są spektakle, które zostały zakwalifikowane do sekcji "piekielnej", a jest ich 13.
rozwiń zwiń