X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Bohdan Tomaszewski: z kortu przed mikrofon

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 19:06
Był na dwunastu igrzyskach olimpijskich, relacjonował najważniejsze wydarzenia. W historii polskiego sportu nie ma drugiego takiego sprawozdawcy.
Audio
  • Bohdan Tomaszewski: z kortu przed mikrofon (Głosy Polskiego Radia/Trójka)
Warszawa, 15 maja 1947. Na kortach klubu sportowego Legia odbył się mecz Pucharu Davisa Polska-Wielka Brytania. Na zdjęciu sprawozdawca sportowy Bohdan Tomaszewski
Warszawa, 15 maja 1947. Na kortach klubu sportowego Legia odbył się mecz Pucharu Davisa Polska-Wielka Brytania. Na zdjęciu sprawozdawca sportowy Bohdan TomaszewskiFoto: PAP/CAF

- Mój debiut na antenie radia to mecz Polska-Anglia w Pucharze Davisa w 1947 roku - wspominał legendarny komentator sportowy, który sam już jako dziecko grał w tenisa. - Byłem opętany przez sport - dodał. Jako tenisista odnosił sukcesy, sportową karierę przerwała jednak wojna. Po jej zakończeniu Bohdan Tomaszewski trafił do radia.

- Kiedy wchodziliśmy w zawód, wszyscy chcieliśmy być Tomaszewskimi. To człowiek-legenda - mówi Włodzimierz Szaranowicz. - Wyniósł na wyżyny zawód dziennikarza sportowego, stworzył wzór, ideał - dodaje Cezary Gurjew.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku, w którym nie zabrakło archiwalnych materiałów Polskiego Radia, w tym fragmentów legendarnych transmisji Bohdana Tomaszewskiego.

***

Tytuł audycji: Głosy Polskiego Radia

Autor: Marcin Gutowski

Data emisji: 28.05.2015

Godzina emisji: 18.35

mk/ei

Czytaj także

Szczepcio i Tońcio - lekkoduchy z lwowskiej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 17:06
W tym roku Polskie Radio obchodzi urodziny, a jubileusz świętujemy na różne sposoby. Jednym z nich jest nowy cykl, w którym co miesiąc będziemy opowiadać o najlepszych z najlepszych. O kilkunastu największych gwiazdach i osobowościach w historii polskiej radiofonii.
rozwiń zwiń