more_horiz

Muzyczny eksperyment, czyli Les Femmes w Trójce!

– Kilka lat temu zostałyśmy poproszone o koncert z repertuarem przedwojennym. Po tym, jak się w niego zanurzyłyśmy, ujął nas za serce flirtownymi, delikatnymi, a zarazem pełnymi mocy i wyrazu tekstami – mówiła Emilia Osowska, jedna-trzecia grupy Les Femmes podczas nietypowego dla audycji spotkania Tomasza Żądy z muzyką sprzed stu lat.
Od lewej: Emilia Osowska, Tomasz Żąda i Joanna Sobowiec-Jamioł
Od lewej: Emilia Osowska, Tomasz Żąda i Joanna Sobowiec-JamiołFoto: Polskie Radio
O Audycji

Tytuł Trójka Żąda Debiutów 2020/02/17 13:27
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

Les Femmes, czyli Joanna Sobowiec-Jamioł i Natalia Krajewska (sopran) oraz Emilia Osowska (mezzosopran) to trójmiejski zespół muzyki klasycznej stworzony w 2011 r. Tworzą spektakle (kolaże operowe, pieśniarskie) koncerty i recitale, ale w ostatnim czasie zajęły się muzyką XX-lecia międzywojennego, czego rezultatem jest spektakl oraz nagrany w zeszłym roku album "W małym kinie" nagrany we współpracy z Ignacy Wiśniewski Jazz Band.

– Mamy za sobą już kilka spektakli "W małym kinie". Zaczął wkradać się jazz i przełamywanie różnych schematów, aktorstwo zaczęło stawać się coraz bardziej widoczne – opisała Joanna Sobowiec-Jamioł.

Les Femmes & Ignacy Wiśniewski Jazz Band  (fot. mat. promocyjne) Les Femmes & Ignacy Wiśniewski Jazz Band (fot. mat. promocyjne)

kr/mat. promocyjne

Goście Emilia Osowska i Joanna Sobowiec-Jamioł (Les Femmes)
Playlista
Tagi

Playlista
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem