X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Najpiękniejszy dzień lata

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 09:00
– 15 sierpnia wypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jednego z najpiękniejszych polskich świąt – mówi Anna Popek.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Renata Sedmakova

– Tradycyjnie, Matki Boskiej Zielnej, bo tak również określa się ten dzień, święto to wyznaczało koniec żniw. Święcono w jego trakcie zbiory, ale i np. zioła. To również jedno z najstarszych polskich świąt. Do dziś przywiązuje się do niego wielką wagę – opowiada prowadząca.


Posłuchaj
03:45 PR3_MPLS 2020_08_15-08-23-08.mp3 Historia święta Wniebowstąpienia najświętszej Maryi Panny (Program obyczajowy/Trójka)

 

– To dzień, kiedy drzwi każdej chaty były szeroko otwarte. Sąsiedzi odwiedzali się, a przy specjałach z warzywniaka i sadu, wspólnie modlono się i śpiewano pieśni maryjne w podziękowaniu za urodzaj – stwierdza Anna Popek.

Tytuł audycji: Program obyczajowy
Autorka: Anna Popek
Data emisji: 15.08.2020
Godzina emisji: 6.22

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Cathérine Lefèbvre, czyli "pani bez żenady"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 07:00
Księżna Gdańska, żona marszałka Francji Fraçoisa Lefèbvre’a – to imponujące tytuły, biorąc pod uwagę, że Cathérine Lefèbvre była wcześniej… praczką i żoną sierżanta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fryzura na chłopczycę. Jakie były jej początki?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 06:44
I wojna światowa bardzo wiele zmieniła w podejściu kobiet. – Zmieniła się moda, fryzury i całe życie społeczne przekształciło się w coś nowego – przyznaje Maria Barbasiewicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecz o wakacyjnej elegancji

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 07:00
Zdarzało się, że osoby płci obojga paradowały w strojach niemal plażowych środkiem ruchliwej ulicy w wielkim mieście lub w strojach kąpielowych wkraczały do restauracji w nadmorskich kurortach. Tymczasem może warto wykorzystać to lato i powrócić do pewnej elegancji i stosowności w doborze strojów – mówi Anna Popek.
rozwiń zwiń