X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Magazyn Bardzo Kulturalny 2020/09/20 14:00

20.09.2020
Wszystko-co-najwazniejsze
Wszystko-co-najwazniejszeFoto: PR
O Audycji

Magazyn Bardzo Kulturalny 2020/09/20 14:00

Tytuł Magazyn Bardzo Kulturalny 2020/09/20 14:00
Prowadzący Marcinik Barbara
Opis

Marcinik Barbara czw., 17 wrz, 20:36 (13 dni temu) do Marcinik, Héjj, mnie OPERA NARODOWA ZACZYNA NOWY SEZON Opera Narodowa w Warszawie po półrocznej przerwie zaczyna mimo wszystko sezon. „Z ogromną niecierpliwością oczekiwaliśmy powrotu naszych widzów” – deklarują dyrektorzy. Na otwarcie przygotowano koncert kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego. W programie: 200 wydarzeń, 6 premier, 15 spektakli repertuarowych. Wśród wykonawców – wielkie nazwiska: Aleksandra Kurzak, Piotr Beczała, Tomasz Konieczny, także Ann Petersen, Torsten Kerl. Pierwszą premierą był balet „Korsarz” w choreografii Manuela Legris. 8 października zostanie pokazana opera Jules’ a Masseneta „Werther” w inscenizacji Wille’ego Deckera. Już kilka tych tytułów i nazwisk robi wrażenie. Nasze zaproszenie przyjął dyrektor ON – Waldemar Dąbrowski. Będzie więc szansa porozmawiania o tych imponujących planach, ale też o wielkich problemach teatru, który wielki jest. Posłuchamy również rozmowy z dyrektorem artystycznym ON – Mariuszem Trelińskim, który należy do najbardziej aktywnych reżyserów operowych, który został właśnie po raz drugi uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego na realizację „Halki” w ubiegłym, jak okazało się tuż po premierze warszawskiej, skróconym sezonie. Na przyszły rok przygotowuje nietypowy, bo kryminalny spektakl operowy „Cardillaca” Paula Hindemitha. Wojciech Dorosz natomiast zaprezentuje krótką wypowiedź dyrektora Baletu Narodowego – Krzysztofa Pastora. Operowy więc będzie finał lata 2020 w MBK. W części drugiej wydania powrócimy jeszcze do 99 urodzin Stanisława Lema. W finale tych, poprzedzających Rok Lema obchodów Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie przedstawi premierę sztuki Mateusza Pakuły i w jego reżyserii – „Lem vs. P.K. Dick”. Połączymy się więc z Krakowem.

Goście Mateusz Pakuła, Krzysztof Pastor, Mariusz Treliński, Waldemar Dąbrowski
Playlista
Tagi

Prowadzący: Marcinik Barbara

Goście: Mateusz Pakuła, Krzysztof Pastor, Mariusz Treliński, Waldemar Dąbrowski

Data emisji: 20.09.2020

Playlista
  • Derevo, - Seas