more_horiz

Muzyczna dwoistość, czyli Omen i letnie piosenki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 18:10
Najnowsze wydanie "Wykonane w Polsce" prowadzący Tomasz Żąda podzielił na dwie wyraźnie oddzielone części. W pierwszej królował rockowy Omen, w drugiej – absolutnie letnie, słoneczne klimaty.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/mervas

Zaczęło się od miłosnego duetu Jolanta Fraszyńska i Robert Janowski, ale później nadszedł czas mocnego brzmienia. Gościem prowadzącego był założyciel, lider i wokalista zespołu Omen Tomek Siwak. Choć będąc zarazem poważnym biznesmenem funkcjonuje jako Tomasz Jan Siwak. Czy można to połączyć? Jak znaleźć czas na muzykę?

– Soboty, niedziele, noce: każda wolna chwila poświęcona jest muzyce. Inaczej tej pasji by nie było, a bez hobby człowiek jest jakiś miałki. Dlatego moim zdaniem trzeba coś w życiu robić więcej, niż tylko wykonywać podstawowe czynności – tłumaczy muzyk.

Właśnie ukazał się drugi singiel promujący trzeci album grupy. – Rozwijamy się, nieubłaganie lata lecą, człowiek dorasta do różnych rzeczy, również do muzyki i jej kolejnych etapów. Ja tę płytę traktuję bardzo osobiście: jest taka wypieszczona, przemyślana w każdym calu, każdej nucie – zdradza kulisy powstawania albumu Tomek Siwak. – Fantastyczne teksty Marka Dutkiewicza, Marka Kościkiewicza: to wszystko również zostało bardzo mocno przemyślane, zgrane, zsynchronizowane, nagrane. A czasami usuwane w czasie nagrań i poprawiane – dodaje.

–  Piosenki to są nasze autorskie pomysły zaaranżowane przez gitarzystę, multiinstrumentalistę, realizatora dźwięku i producenta Marcina Linka. Włożył tu sporo roboty pod kątem różnych instrumentów, które są słyszane w piosenkach. To samo dotyczy tonacji i linii melodycznej – opowiada gość Tomasza Żądy. – 16 pieśni na płycie, dwa lata pracy. Chcieliśmy, żeby to było bardzo profesjonalnie zrobione i wydaje mi się, że się udało.

Jeden dzień/YouTube Omen – Topic


Lista utworów

  1. JOLANTA FRASZYŃSKA, ROBERT JANOWSKI – Miłość – Słońce w ramionach
  2. OMEN – Nie jesteśmy sami
  3. OMEN – To ja
  4. OMEN –  Jeden dzień
  5. ANIA RUSOWICZ – Iść w stronę słońca
  6. BAJM – Piechotą do lata
  7. MAREK JACKOWSKI, MAANAM – Oprócz błękitnego nieba
  8. MAANAM – Cykady na Cykladach
  9. O! LA LA – Cudownie jest
  10. SEDGUY – Twarda ziemia

Posłuchaj
48:17 2022_01_15 18_09_12_PR3_Wykonane_w_Polsce.mp3 Tomek Siwak (Omen) gościem Tomasza Żądy (Wykonane w Polsce/Trójka)

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 15.01.2022
Godziny emisji: 18.09

pr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem