more_horiz

"O przyszłości przez pryzmat przeszłości". Maciej Łyszkiewicz o projekcie KoŁysz

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 22:20
Podczas prac nad najnowszym wydawnictwem okazało się, że są ze sobą spokrewnieni. Iza Kowalewska i Maciej Łyszkiewicz tworzą nie tylko muzykę, ale też słowo i wspomnienia. Co nowego przygotowali? 
Nowa płyta i zawiłości drzewa genealogicznego. Gościem Trójki był Maciej Łyszkiewicz
Nowa płyta i zawiłości drzewa genealogicznego. Gościem Trójki był Maciej ŁyszkiewiczFoto: Shutterstock

Gościem audycji "Wykonane w Polsce" był Maciej Łyszkiewicz. – Iza wędruje teraz po plażach cieplejszych niż te w Trójmieście. "Miłość, która nie ma szans" to utwór nostalgiczny, wspominający i trochę retro. Myślę, że wielu przywodzi na myśl wakacje – mówił w Trójce muzyk.  

KoŁysz

"KoŁysz" to nazwa naszego nowego projektu. Powstała z połączenia pierwszych członów naszych nazwisk, czyli Kowalewska i Łyszkiewicz. Co ciekawe, podczas prac nad płytą okazało się, że jesteśmy dalekim kuzynostwem. Mama Izy, poszukując przodków, natknęła się na praprapradziadka ze strony mojego taty. Można powiedzieć, że wszystko zostaje w rodzinie  podsumował z uśmiechem.

"E = mc2 + m3"

 To piosenka o nieskomplikowanym tytule, który daje do myślenia. Z przymrużeniem oka traktuje o rozstaniach i o tym, że mimo nich zawsze jest nadzieja na to, że za rogiem czeka na nas nowa miłość   powiedział. 

 Nasze kolejne utwory będą trochę latynoskie i trochę retro. Premiera krążka już za niecałe dwa miesiące. Mamy nadzieję, że za oknami i w sercach będzie już gościła wiosna. Na płycie znajdą się cztery piosenki plus nasz singiel. Cenię sobie łatwość, z jaką Iza pisze teksty. Część z nich dotyczy obserwacji otaczającej nas rzeczywistości. Będzie o przyszłości przez pryzmat przeszłości   podsumował Maciej Łyszkiewicz. 


Lista utworów:

  • IZA & LATYNOSCY BROTHERS – "Miłość, która nie ma szans"
  • IZA KOWALEWSKA, MACIEJ ŁYSZKIEWICZ – "Kołysz"
  • ŁYCZACZA – "Din di ri don"
  • MARIE – "Dżinsy"
  • MARIE – "Do dna"
  • CHAZIO – "Pada śnieg"
  • WERK I JOANNA PRYKOWSKA – "Departed"
  • POLA RISE AND ANDY WARD – "We Are Done (Virtual Youth Remix)"
  • DŻEJ DŻEJ – "Mroczny rycerz"
  • RUBENS – "Wszystko OK"

Posłuchaj
43:43 2022_01_22 17_14_06_PR3_Wykonane_w_Polsce.mp3 "O przyszłości przez pryzmat przeszłości". Maciej Łyszkiewicz o projekcie Kołysz (Wykonane w Polsce/Trójka)

 

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 22.01.2022
Godziny emisji: 17.14

zch

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem