more_horiz

Martin Lange w Trójce: czuliśmy, że musimy się przedstawić

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 18:20
Martin Lange to duet wziętych songwriterów w debiutanckiej i w pełni autorskiej odsłonie. Gośćmi audycji "Wykonane w Polsce" byli Michał Lange i Marcin Makowiec.
Martin Lange
Martin LangeFoto: mat. promocyjne / Damian_Kramski

Po kilku latach intensywnej pracy studyjnej nad muzyką, pisaną głównie dla innych artystów, Marcin i Michał postanowili stworzyć własną markę. Te twórczość emocjonalna, osadzona w indiepopowym klimacie.

– Z Marcinem robiliśmy dużo utworów, które w stu procentach były nasze. Samolubnie nie chcieliśmy już oddawać tyle czasu innym. Czuliśmy, że musimy się przedstawić i pokazać innym, co potrafimy – powiedział w Trójce Michał Lange.

– Dzielimy się pracą. Michał pisze teksty, a muzykę robimy razem – zaznaczył Marcin Makowiec. – Mamy nadzieję, że płyta ukaże się tej wiosny – dodał. 

Współpraca

– Dzięki niej nauczyłam się słuchać innych artystów. Otworzyła mi się głowa. Wiem już, że wartościowe pomysły wpadają do niej podczas współpracy. Żaden przebłysk czy idea nie są złe. Czasami trzeba tylko posłuchać dobra piosenki. Z Marcinem lubimy mówić, że decyzje powinny być podejmowane względem dobra piosenki, a nie osobistych przekonań na temat danego numeru – zaznaczył Michał Lange.

– Michał trafił w sedno. Pozbycie się własnego ego to clue pracy z innymi artystami oraz nad swoją twórczością w ogóle. Trzeba stanąć z boku i starać się ocenić obiektywnie to, co się uszyło. Niezależnie od tego czy tworzysz dla siebie, czy na zamówienie – podsumował Marcin Makowiec. 

Lista utworów: 

  • KACPER GOŁDA – "Sen"
  • MARTIN LANGE – "Oddychaj"
  • MARTIN LANGE – "Pod nosem"
  • MARTIN LANGE – "Dawniej"
  • KRÓL SŁOŃCE – "Całkowita pewność"
  • THE MONEYMAKERS – "Miłość"
  • ANIA SAMA – "Pestka"
  • GOYA – "Zakamarki"
  • TOMASZ BOROWCZYK – "Odpłynąłem"

Posłuchaj
45:03 2022_01_29 17_12_52_PR3_Wykonane_w_Polsce.mp3 martin Lange. Michał Lange i Marcin Makowiec w Trójce (Wykonane w Polsce/ Trójka)

 

Martin Lange - Pod nosem (Lyric Video) / Martin Lange

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 29.01.2022
Godziny emisji: 17.12

zch

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem