X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Mamy czas? A może czas ma nas?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:37
W audycji "Przyciasny beret", w której staramy się wychodzić poza utarte schematy rozumowania, sprawdzaliśmy, jaka jest prawda o czasie.
Audio
  • Marcin Gutowski pyta o istotę czasu (Przyciasny beret/ Trójka)
Jak to jest mieć wolny czas i ile czasu to dużo? W audycji Przyciasny beret odpowiedzi na ten temat były różne
Jak to jest mieć wolny czas i ile czasu to dużo? W audycji "Przyciasny beret" odpowiedzi na ten temat były różne Foto: pixabay.com/Unsplash

Marcin Gutowski postanowił zapytać o czas przypadkowo napotkanych ludzi, ale też fizyka, filozofa i antropologa. W odpowiedzi usłyszał m.in., że "w żuciu naczelnych bardzo ważny jest budżet czasowy", "czas poza Ziemią płynie inaczej" i że "trzeba się troszeczkę obijać, potrzebny jest czas wolny, żeby narodziła się jakaś wielka idea".

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której sprawdzamy też, jak wyglądał pierwszy kalendarz i kiedy człowiek zaobserwował przemijanie czasu. Marcin Gutowski postanowił dowiedzieć się ponadto, czy Wojciech Mann ma czas.

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Data emisji: 3.1.2015
Godzina emisji: 11.05

ei/mm

Czytaj także

Czy światem faktycznie rządzi pieniądz?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 17:00
Tym razem w "Znakach zapytania" sprawdzamy, czy naszym światem rządzi pieniądz. - Nami rządzi to, na co się zgodzimy - uważa prof. Jacek Hołówka, etyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Mann: krzyczą, że mruczę w podłogę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 11:15
- Realizatorzy na mnie krzyczą, że mruczę w podłogę - mówił przed laty Wojciech Mann. W ramach cyklu "Głosy Polskiego Radia" dziennikarz opowiada o tym, jak zaczęła się i rozwijała jego radiowa kariera.
rozwiń zwiń