X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Trudna sztuka rozmawiania. Jak ją opanować?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 13:28
W audycji "Przyciasny beret" pytamy, czym różni się mówienie od rozmawiania. Dlaczego w naszym świecie tak wiele jest słów, a tak mało rozmowy?
Audio
  • Czym się różni mówienie od rozmawiania? (Przyciasny beret)
Jak powinniśmy ze sobą rozmawiać, by rozmawiać naprawdę? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak powinniśmy ze sobą rozmawiać, by rozmawiać naprawdę? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

- Jest wiele osób, które ze sobą mówią. Niby rozmawiają, a jednak mówią. Tymczasem rozmowa jest mówieniem i słuchaniem. Jesteśmy tak stworzeni, że mamy dwoje uszu i jedne usta, dlatego lepiej jest dwa razy więcej słuchać niż mówić - podpowiada mediator Robert Boch.

Z audycji prowadzonej przez Marcina Gutowskiego dowiadujemy się, jakie są warunki zaistnienia prawdziwej rozmowy i dlaczego politycy, zamiast rozmawiać, "spychają się z kładki". Poznajemy też odpowiedzi na pytania, dlaczego w rozmowie potrzebne są przystanki i co wspólnego z dobrą komunikacją mają… szkolne ławki.

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Goście: prof. Jerzy Bralczyk (językoznawca), prof. Tadeusz Gadacz (filozof), Robert Boch (mediator), dr Agnieszka Budzyńska-Daca (Instytut Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego), dr Jacek Wasilewski (medioznawca), Marcin Zych (Ogród Botaniczny, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego), Iwona Majewska-Opiełka (psycholog), dr Wiesław Więckowski (Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego), Dorota Katende (mieszkanka Zanzibaru)      
Data emisji:
10.01.2015
Godzina emisji: 11.05

iwo/kd

Czytaj także

Mamy czas? A może czas ma nas?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:37
W audycji "Przyciasny beret", w której staramy się wychodzić poza utarte schematy rozumowania, sprawdzaliśmy, jaka jest prawda o czasie.
rozwiń zwiń