X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jak dziś smakuje nam chrześcijaństwo?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 13:25
Czy w wymiarze społecznym chrześcijaństwo znaczy dzisiaj tyle, co 1050 lat temu? Jak ważne jest w Europie? O tym dyskutowali, tuż po zakończeniu uroczystych obchodów rocznicy chrztu Polski, goście audycji "Przyciasny beret".
Audio
  • Goście Trójki dyskutują o współczesnej roli chrześcijaństwa (Przyciasny beret/ Trójka)
Gdzie chrzest, tam nadzieja - pod takim hasłem w Poznaniu odbyło się wielkie spotkanie ewangelizacyjne w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski
"Gdzie chrzest, tam nadzieja" - pod takim hasłem w Poznaniu odbyło się wielkie spotkanie ewangelizacyjne w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu PolskiFoto: PAP/Marek Zakrzewski

- Ja mam poczucie, że chrześcijaństwo po pierwsze stało się zdecydowaną mniejszością w Europie. A po drugie przeżywa okres weryfikacji. I stopniowo wypierane jest z wielu sfer, także z życia publicznego - mówił w Trójce politolog prof. Jan Grosfeld.

Gość Trójki podkreślał przy tym, że kiedy "dzieją się pewne niekorzystne z puntu widzenia chrześcijaństwa zmiany, to jednocześnie pojawiają się znaki odrodzenia". Nie są one masowe, ale jego zdaniem zdecydowanie są. Więcej na ten temat usłyszeć można w dołączonym dźwięku.

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Gość:
prof. Jan Grosfeld (politolog z Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), kardynał Kazimierz Nycz (metropolita warszawski), o. Maciej Zięba (dominikanin), Dominika Kozłowska (redaktor naczelna miesięcznika "Znak"), Tomasz Rowiński (kwartalnik "Christianitas"), Tomasz Brzeziński (właściciel agencji PR), Mikołaj Foks (specjalista ds. PR), Michał Kreczmański (ekspert ds. komunikacji), Magdalena Wolińska-Riedi (Polka mieszkająca w Watykanie), Marcin Zych (Ogród Botaniczny Wydział Biologii UW)
Data emisji: 17.04.2016
Godzina emisji: 11.05

ei/mp

Czytaj także

Wrażliwość - błogosławieństwo czy ciężar?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 12:30
- Zdecydowanie trudniej jest wrażliwym chłopcom niż dziewczętom. Chłopcy mają być twardzi - uważa dr Ted Zeff, autor książek i badań dot. osób o wysokiej wrażliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czym polega potęga interpretacji?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 13:25
Dlaczego te same fakty i przekazy odbieramy zupełnie inaczej? Co sprawia, że ta sama informacja przez dwie osoby może być skrajnie inaczej interpretowana? Zapytaliśmy o to ekspertów różnych dziedzin nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1050. rocznica chrztu Polski. Jakie były konsekwencje tego zdarzenia?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 18:27
Co wiemy o tym, co wydarzyło się 1050 lat temu? Jak wyglądał chrzest Polski? Jakie konsekwencje polityczne i dyplomatyczne miały wówczas tamte wydarzenia? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w radiowej Trójce.
rozwiń zwiń