X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Czy w islam jest wpisany podbój?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 12:30
- Myślę, że możliwy jest islam bez podbojów, tylko jest to trudniejsze niż w innych religiach - twierdzi Jan Wójcik z portalu Euroislam.pl.
Audio
  • Czy w islam jest wpisany podbój? (Przyciasny beret/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tim Green, lic. CC 2.0 (flickr)

Papież Franciszek stwierdził, że podobnie jak w islam, w chrześcijaństwo także wpisany jest podbój. - Myślę, że to jest skrót myślowy papieża - uważa ks. dr Wojciech Węgrzyniak, biblista z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Co papież miał na myśli? Czy marzenie czołowego przedstawiciela brytyjskiej społeczności muzułmańskiej o powszechnym prawie szariatu w Europie ma szansę się spełnić? Na te pytania odpowiadają zaproszeni goście audycji "Przyciasny beret".

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Goście: Jan Wójcik (portal Euroislam.pl), ks. dr Wojciech Węgrzyniak (biblista z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie), Anjem Choudary (brytyjski muzułmanin, działacz społeczny i aktywista polityczny), prof. Mahammed Dajani (palestyński politolog i założyciel organizacji na rzecz umiarkowanego islamu), dr Marcin Grodzki (arabista z UW), Tomasz Horbowski (mieszka w Mołdawii)
, Marcin Zych (Ogród Botaniczny Wydział Biologii UW)
Data emisji: 22.05.2016
Godzina emisji: 11.05

fbi/ei

Czytaj także

Izrael jest symbolem wszelkiego zła?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 22:27
Czy współczesny Izrael to wciąż ziemia obiecana? Dlaczego to niewielkie państwo na Bliskim Wschodzie budzi skrajne emocje na całym świecie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed czym ucieka współczesny człowiek?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2016 15:30
Jesteśmy stale pod presją, w pogotowiu, nigdy nie wiemy, z której strony padnie cios. Ot, codzienność przeciętnego człowieka dzisiejszych czasów.
rozwiń zwiń