X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Miesiące beztroski przed tragedią

– Wiosną i latem 1939 roku w gazetach wielu dziennikarzy posługiwało się argumentem, że Hitler nie ma możliwości ataku, bo nie ma na to siły, a my jesteśmy świetnie przygotowani i nie ma się czego obawiać – przypomina Małgorzata Żaryn, współautorka książki "Rok 1939. Od beztroski do tragedii".
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, 20 sierpnia 1939 roku
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, 20 sierpnia 1939 rokuFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe
O Audycji

Tytuł Trójka na poważnie 2019/08/28 23:08
Prowadzący Wojciech Reszczyński
Opis

W "Rok 1939. Od beztroski do tragedii" znajdziemy szczegółowe kalendarium wydarzeń poprzedzających wybuch II wojny światowej i tych, które nastąpiły już po nim, rozpoczynając od stycznia 1939, kończąc na przełomie lat 1939 i 1940.

– Poprzez fragmenty pamiętników i wspomnień próbujemy pokazać atmosferę, która z jednej strony jest atmosferą mobilizacji i wiedzy, że coś już wisi w powietrzu. Z drugiej strony jest beztroska i codzienność, która buduje nam wydarzenia i fakty, m.in. sportowe, takie jak wejście polskich himalaistów na Nanda Devi – opowiada Jan Żaryn, historyk i współautor publikacji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Goście Jan ŻarynMałgorzata Żaryn (historycy, autorzy książki "Rok 1939. Od beztroski do tragedii") 
Playlista
Tagi

Playlista