X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Gdy dziecko spędza wakacje w sieci

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 23:59
Nawet w czasie wakacji zapracowani rodzice nie są w stanie poświęcić swoim pociechom wystarczającej ilości czasu. Ich rolę najczęściej przejmują media społecznościowe, gry e-sportowe i streamingi. 
Audio
  • Dziecko i internet – niebezpieczny duet (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/sakkmesterke

O ciemne zaułki internetu oraz jego wpływ na myślenie i funkcjonowanie dziecka, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, zapytaliśmy Lucynę Kicińską i Macieja Kępkę, prelegentów fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę", zajmującej się ochroną bezpieczeństwa i podmiotowości najmłodszych.

– Wakacje to okres, w którym dziecko powinno odpocząć, w którym powinno zaangażować się w jakąś aktywność na świeżym powietrzu, żeby coś pozwiedzało, spędziło czas z rówieśnikami. Natomiast jeżeli jest tak, że dziecko zostaje samo w domu, nie ma pomysłu na wyjście na zewnątrz, to bardzo szybko może dojść do tego, że ono już kompletnie nie będzie chciało wychodzić. To, co znajdzie w Internecie, to co stanie się z jego myślami i uczuciami w związku z tym, że będzie grało cały dzień, to będzie dla niego coś bardzo atrakcyjnego, nie będzie wywoływało konieczności zmierzenia się w relacjach rówieśniczych – wyjaśnia Lucyna Kicińska.

– Dzieci w internecie często oglądają rzeczy, które wydają im się prawdziwe. Rolą rodziców, dorosłych jest pokazywanie, że to, co tam jest, niekoniecznie musi być prawdą – dodaje specjalista.

Jak godziny spędzone przed ekranem oddziałują na zdrowie fizyczne dzieci i nastolatków? Jaka jest różnica pomiędzy towarzyszeniem dziecku w korzystaniu z sieci, a kontrolowaniem go?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Lucyna Kicińska i Maciej Kępka (Fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę")
Data emisji: 5.08.2019
Godzina emisji: 23.07

kr/kw

Czytaj także

Jakie zagrożenia czekają na dzieci w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 12:00
Niemal każdy z nas ma w domu komputer z dostępem do internetu. Korzystają z tego także nasze dzieci. Czy jednak mamy pełną wiedzę na temat treści, które nasze pociechy przeglądają w sieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet to nie samo zło

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 00:00
Coraz częściej spotykamy się z opinią, że dzieci powinny korzystać z internetu pod nadzorem osób starszych, a to ze względu na łatwy dostęp do treści nieodpowiednich dla najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak chronić dzieci przed hejtem w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 00:00
W poniedziałkowej "Godzinie wychowawczej" poruszyliśmy dwa bardzo ważne tematy. Obydwa łączą się z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku.
rozwiń zwiń