X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co by było, gdy cała woda na świecie zmieniła się w… piwo?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 07:20
– W artykule, który znalazłem, autor proponuje rozdzielenie dwóch zupełnie różnych sytuacji: jak długo można przeżyć, pijąc tylko piwo i w jakim stopniu piwo może być zamiennikiem wody – zapowiada doktor Tomasz Rożek.
Audio
  • Jak zastąpienie wody piwem wpłynęłoby na nasz organizm? (Pytania z kosmosu/Trójka)
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Mr. Turgut Birgin

– Na piwie można przetrwać najwyżej kilka miesięcy. Jest w nim sporo minerałów, dużo cukru, więc dostarcza nam ono niektórych składników potrzebnych do funkcjonowania, ale nie wszystkich – nie ma tłuszczów i białek, które są niezbędne. Piwo nie jest dobrym zamiennikiem wody, głównie dlatego, że zawiera alkohol, a żeby pozbyć się alkoholu z organizmu, potrzebujemy wody – tłumaczy ekspert radiowej Trójki.

Dlaczego starożytni Egipcjanie pracujący przy budowie piramid byli regularnie pojeni piwem? Czym, (oprócz choroby alkoholowej) groziłaby nam dieta oparta wyłącznie na piwie? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pytania z kosmosu
Autorzy: Tomasz Rożek, Marcin Łukawski
Data emisji: 28.10.2019
Godzina emisji: 7.14

kr/gs

Czytaj także

Czy gotowanie w kuchence indukcyjnej pozbawia potrawę witamin?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 07:21
W tej odsłonie audycji odpowiadamy na pytanie Pana Krzysztofa: czy przygotowywanie jedzenia w kuchence indukcyjnej zmienia jego strukturę i pozbawia wartości odżywczych? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego po wyłączeniu gazu parowanie wydaje się intensywniejsze?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 07:20
Dlaczego, gdy przygotowując posiłek, wyłączamy gaz w kuchence, para wydaje się intensywniejsza niż wtedy, gdy ten gaz był włączony? – zastanawia się jeden z naszych Słuchaczy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Ruchy Browna mają działanie piorące?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 07:21
Kolega jednej z naszych Słuchaczek miał zwyczaj zalewania brudnych ubrań wodą, wsypywania proszku do prania i czekania aż ruchy Browna zrobią resztę. Czy postępował słusznie?
rozwiń zwiń