X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Niezwykła wyprawa polarna

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 09:00
Kilka dni temu zakończyła się wyprawa polarna, która nie ma precedensu.
Audio
  • Wielka wyprawa dwóch "polarników wagi ciężkiej" (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Mike Horn i Borge Ousland
Mike Horn i Borge OuslandFoto: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

Przez 89 dni Mike Horn i Borge Ousland przeszli przez lody Arktyki, docierając po drodze do bieguna północnego. Warunki marszu były skrajnie trudne, a pod koniec wyprawy skończyła się żywność.

– To są "zawodnicy wagi ciężkiej". W tej chwili nie ma wybitniejszego, współcześnie nam żyjącego, polarnika. Ousland zrobił w świecie wypraw polarnych wszystko, co było do zrobienia. Mike Horn to też bardzo ciekawa postać. Po okresie bardzo fajnych inicjatyw i wypraw w krajach tropikalnych, zajął się żeglarstwem polarnym i wyprawami polarnymi, które przeplatał wyprawami wysokogórskimi. Zresztą, obaj panowie mają za sobą przeszłość wspinaczkową – mówi Rafał Rybakiewicz 

W audycji również:

  • Trwające już kilka miesięcy protesty na ulicach Algierii zmieniają ten kraj radykalnie. W jakim kierunku? O tym mówi Jakub Rybicki, fotoreporter, który niedawno z Algierii wrócił;
  • W Beskidzie Niskim powstanie Wolny Las. Będzie to prywatny, choć de facto publiczny teren, na który wstęp będzie miał każdy, kto będzie chciał spędzić czas w kontakcie z przyrodą. Bez wycinki drzew, bez myśliwych, bez wytyczonych ścieżek i szlaków - bez ingerencji człowieka. O swojej inicjatywie opowiadają Karolina i Mieszko Stanisławscy.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Rafał Rybakiewicz (alpinista, ratownik wysokogorski, narciarz), Jakub Rybicki (fotograf, podróżnik, dziennikarz, alpinista, zimowy jeździec rowerowy), Karolina i Mieszko Stanisławscy (podróżnicy, trenerzy edukacji ekologicznej)
Data emisji: 15.12.2019
Godzina emisji: 8.08

ml

Czytaj także

Stała obecność człowieka na Księżycu i kosmiczne ciasteczka

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 09:12
W tym wydaniu audycji nie zabrakło zaskoczeń, wizji przyszłości, jak i faktów, wobec których nie można przejść obojętnie. Był dalszy i bliższy kosmos z ciasteczkami w tle.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy południowokoreańskiego showbiznesu

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 09:05
Koreańczycy z południa mogą poszczycić się na świecie wysokimi notowaniami w szeregu statystyk. Wiele z nich stawia ich kraj w jasnym świetle. Jednakże, tempo życia oraz wymagania, jakie stawia nowoczesne, południowokoreańskie społeczeństwo, niesie ze sobą poważne koszta. 
rozwiń zwiń