X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jak sprawić, żeby starość była aktywna i radosna? Pomagać, ale nie stosować kalki

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 14:14
Żyjemy coraz dłużej, ale coraz trudniej - w późnym wieku - jest nam żyć dobrze. Dlatego w "Europejskim Klubie Trójki" rozmawialiśmy o sytuacji seniorów, ale też ich opiekunów.
Audio
  • Rozmowa o tym jak sprawić, żeby starość była aktywna i radosna (Europejski Klub Trójki/ Trójka)
Starość nie musi oznaczać siedzenia w domu i braku aktywności. W Europejskim Klubie Trójki rozmawialiśmy o tym, jak pomóc ludziom starszym i ich opiekunom
Starość nie musi oznaczać siedzenia w domu i braku aktywności. W "Europejskim Klubie Trójki" rozmawialiśmy o tym, jak pomóc ludziom starszym i ich opiekunom Foto: pixabay.com/Pliactom

- Sytuacja w Polsce wygląda tak, że życie bardzo koncentruje się u nas na rodzinie. Blisko 90 proc. osób starszych zamyka się w kręgu rodzinnym i w niewielkim stopniu uczestniczy w działaniu lokalnych organizacji czy klubów zainteresowań. Tymczasem coraz więcej osób młodych wyjeżdża i ci starsi zostają sami - mówiła Beata Tokarz-Kamińska (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę").

Jak problem wygląda w innych krajach? - Północna i zachodnia Europa myślą już o starości w sposób instytucjonalny. A południowa i wschodnia Europa dopiero emancypuje myślenie o starości - przyznała socjolog dr Magdalena Rosochacka-Gmitrzak.

Goście Trójki zgodnie podkreślali, że w sferze opieki nad seniorami dużo jeszcze mamy do zrobienia. - Nie bójmy się pomagać seniorom, ale też postarajmy się chociaż trochę czasu poświęcić na zrozumienie tego, jak oni żyją. Żeby nie robić kalki ze swojego życia - dodał działacz społeczny Andrzej Łokaj. Więcej na ten temat w nagraniu audycji, w której brali też udział słuchacze dzwoniący podczas emisji.

***

Tytuł audycjiEuropejski Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość:
Beata Tokarz-Kamińska (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"), Magdalena Rosochacka-Gmitrza (socjolog, Uniwersytet Warszawski), Andrzej Łokaj (twórca projektu Międzypokoleniowy obiad z seniorem)
Data emisji: 12.12.2016
Godzina emisji: 21.08

ei/mp

Czytaj także

Gdzie na mentalnej mapie leży Polska?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 13:07
- W pytaniu o to, gdzie leży Polska, nie ma nic zdrożnego. Co więcej, nabiera ono wagi, kiedy w kulturze i mentalności społecznej rozgrywają się jakieś zmiany - mówił w Trójce prof. Przemysław Czapliński.
rozwiń zwiń