X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń", czyli książka o tym, jak smakować życie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 00:00
W październiku, miesiącu walki z tą chorobą, przedstawiamy wyjątkowy reportaż "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń".
Audio
  • Niezwykłe dziewczyny walczą z rakiem (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: lzf/Shutterstock

Okładka książki Agnieszki Witkowicz-Matolicz "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" (fot. materiały promocyjne) Okładka książki Agnieszki Witkowicz-Matolicz "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" (fot. materiały promocyjne)

To nie jest książka o chorowaniu, to książka o tym, jak smakować życie! Do tej pory w przestrzeni publicznej funkcjonowały głównie historie onkologiczne ze smutnym zakończeniem. Ta książka pokazuje, że nawet po tak poważnej diagnozie i leczeniu można wrócić do normalnego życia i sięgać po więcej, a nawet dokonywać niemożliwego!

Co roku w Polsce ponad 18 000 kobiet poznaje diagnozę. 2 000 z nich to kobiety młode, wiele nawet przed trzydziestką. We wzruszającym i przejmującym reportażu Agnieszka Witkowicz-Matolicz opowiada historię dziesięciu niezwykłych kobiet, które odrzuciły stereotypowe myślenie i postanowiły chorować inaczej.

Aleksandra zamiast cicho popłakiwać w kącie na korytarzu Centrum Onkologii, na chemię wkładała intensywnie różową perukę. Przykład Kasi pokazuje, że po leczeniu onkologicznym można zostać mamą. A Hania rok po chemii ustanowiła żeglarski rekord świata opływając jachtem Antarktydę!

Gośćmi audycji są: Agnieszka Witkowicz-Matolicz – dziennikarka i reporterka, socjolożka, ale też pacjentka. Na raka piersi zachorowała w wieku 32 lat, rok po tym, gdy została mamą, oraz Aleksandra i Joanna – bohaterki książki.

W cyklu Na wyciągnięcie ręki – MukoKoalicja, czyli Koalicja na Rzecz Chorych na Mukowiscydozę, to porozumienie organizacji pozarządowych (Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą), Fundacji MATIO oraz Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę "Podaruj Oddech"), których celem jest działanie na rzecz chorych na mukowiscydozę.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Agnieszka Witkowicz-Matolicz (dziennikarka, reporterka, socjolożka, autorka książki "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń"), Aleksandra Wiaderek-Barańska i Joanna Górska (bohaterki książki "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń"), Przemysław Marszałek (członek zarządu Fundacji MATIO)
Data emisji: 8.10.2018
Godzina emisji: 23.09

mta. prasowe/ml/kw

Czytaj także

Nawet choroba może zmienić życie na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:30
Majówka to znakomita okazja by wybrać sie na łono przyrody. Podobnie postąpiła Wiola Pietrzak, ale nie z powodu długiego weekendu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wspierać osoby z chorobami skóry?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 23:55
"Odkryj, poznaj, zaakceptuj" to ogólnopolska bajkowa kampania, której celem poprzez między innymi Baśnie braci Grimm jest zwrócenie uwagi na problemy osób z łuszczycą. 
rozwiń zwiń