more_horiz

Rosja wzdłuż i wszerz

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 07:45
Czy 10 tygodni wystarczy, by przekonać się, że Rosja to nie kraj, a stan umysłu? Stephan Orth udowadnia, że Rosjanie to nie tylko miłośnicy wódki, broni palnej i polityki Putina.
Audio
  • Rzeczywisty obraz Rosji (Czarnoksiążnik/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Ovchinnikova Irina

Okładka książki Couchsurfing w Rosji Okładka książki Couchsurfing w Rosji

Są wśród nich także serdeczni melomani, zadeklarowani hippisi i pedantyczni intelektualiści. Każdy ze spotkanych bohaterów stanowi małą, osobistą część obrazu tego ogromnego państwa, które odzyskuje status mocarstwa światowego, ale wciąż nie do końca wie, czego pragnie dla samego siebie.

Couchsurfing w Rosji wyjaśnia, co naleśniki mają wspólnego z emocjonalnym życiem Rosjan, w jaki sposób na Krymie wylądowały "uprzejme zielone ludziki" i gdzie kryje się legendarna rosyjska dusza. Od Moskwy po Władywostok, przez gościnne mieszkania i domy, duże miasta i wioski, poznajemy kraj, w którym za melancholijną maską kryje się wielkie serce.

– Zwykle jak gdzieś jedziemy, to szukamy czegoś, czego nam najbardziej brakuje. Stephan Orth szuka w Rosji fantazji – mówi Mateusz Matyszkowicz. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 1.02.2019
Godzina emisji: 7.43

mat. promocyjne/kw/mk

Czytaj także

Poczet mrocznych istot według Bartosza G. Sali

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 08:00
W audycji "Czarnoksiążnik" Mateusz Matyszkowicz przedstawił książkę która przestrzega, że należy być ostrożnym, jeśli chodzi o nasze pragnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielowymiarowa podróż Dawida Szkoły

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 07:45
"Galicyjskie żywoty" to zbiór esejów historycznych, literackich i podróżniczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłość ludzkości w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 08:00
Mateusz Matyszkowicz rekomenduje książkę, która wkracza na niezbadane obszary astrofizyki, sztucznej inteligencji i nowoczesnej techniki, by przedstawić zapierającą dech w piersiach wizję naszej przyszłości w kosmosie i ostatecznego celu ludzkości.
rozwiń zwiń