X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Polska. Wiązanka pieśni patriotycznych", czyli Marcin Świetlicki na 100-lecie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:00
– Marcin Świetlicki jest, z przyczyn biograficznych, dla mnie i dla mojego pokolenia bardzo ważnym poetą. On sam się przed tym broni, ale jest to chyba ostatni polski poeta pokoleniowy, zwłaszcza dla tych, którzy w dorosłość wkraczali po 1989 roku – mówi Mariusz Cieślik.
Audio
  • Nowy tom poezji Marcina Świetlickiego (Przodownicy lektury/Trójka)
Gdynia, 13.06.2009. Marcin Świetlicki z nagrodą w kategorii proza za kryminał Jedenaście, którą odebrał podczas gali Nagrody Litarackie Gdynia,
Gdynia, 13.06.2009. Marcin Świetlicki z nagrodą w kategorii proza za kryminał "Jedenaście", którą odebrał podczas gali Nagrody Litarackie Gdynia,Foto: Barbara Ostrowska/PAP

Okładka książki "Polska. Wiązanka pieśni patriotycznych" Marcina Świetlickiego/mat. prasowe Okładka książki "Polska. Wiązanka pieśni patriotycznych" Marcina Świetlickiego (mat. prasowe)

– Świetlicki stał się artystą z pogranicza kultury masowej i wysokiej. Pisał poezję, kryminały, muzykę, prowadził programy w telewizji. Dlatego, gdy dziś wydaje tę książkę, trudno nie widzieć w tym gestu ironicznego. Jednocześnie jest to dowód na to, że jak byśmy od polskości nie uciekali, ta w końcu i tak nas dopadnie – dodaje Mariusz Cieślik.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji:
21.02.2018
Godzina emisji: 10.21

ml/kw

Czytaj także

Za życia była sprzątaczką, a po latach jej książka stała się bestsellerem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 12:18
Książka Lucii Berlin została wydana dopiero kilkanaście lat po jej śmierci. Dlaczego po tak długim czasie pozycja trafiła na listę bestsellerów? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mikrotyki", czyli o pominiętych przez popkulturę

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 11:32
– Popkultura skupia się na tych kilku wieżowcach w centrum Warszawy, na nowobogackich osiedlach i na ludziach, którzy pracują w korporacjach, zarabiają duże pieniądze – ocenił Paweł Sołtys, autor tomu "Mikrotyki".
rozwiń zwiń