X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Podręcznik mistrza horrorów, czyli "Stephen King: instrukcja obsługi"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 11:00
By rzetelnie opisać twórczość Stephena Kinga, Robert Ziębiński, autor książki "Stephen King: instrukcja obsługi" nie tylko przeczytał lwią część jego powieści, ale obejrzał także większość z około 400 powstałych na ich kanwie filmów. 
Audio
  • Przewodnik po literackim świecie Stephena Kinga (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Luke W Bryant

Okładka książki "Stephen King: instrukcja obsługi" Roberta Ziębińskiego, wyd. Albatros Okładka książki "Stephen King: instrukcja obsługi" Roberta Ziębińskiego, wyd. Albatros

Stephen King, jeden z najpopularniejszych i najpłodniejszych artystycznie twórców literatury grozy, niegdyś czerpał korzyści z bycia autorem bestsellerów, dziś robi to znacznie rzadziej i udziela wywiadów głównie przy okazji kolejnych premier swoich książek. King znany jest także ze stwierdzenia, że jest literackim odpowiednikiem McDonalda, z tym że chodzi oczywiście o zasięg jego twórczości, nie zaś jej jakość.  

Które z licznych dzieł Stephena Kinga i ich ekranizacje nasz gość ceni najbardziej?  – Jakbym miał wybrać trzy powieści według własnego klucza, wybrałbym "Christine" o samochodzie, który żywi niedobre emocje w stosunku do ludzi, "To", które jest takim opus magnum, gigantyczną powieścią o dojrzewaniu i potworach towarzyszącym dzieciom oraz "Martwa Strefa", bo to pierwsza naprawdę dojrzała powieść Kinga – odpowiada pisarz.

W audycji mówimy także o ekranizacji powieści "Doktor Sen", która przedstawia dalsze losy bohatera "Lśnienia", Danny'ego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Robert Ziębiński (pisarz, autor książki "Stephen King: instrukcja obsługi")
Data emisji: 19.06.2019
Godzina emisji: 10.19

kr/ml

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska: w moich książkach każdy detal ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:54
– Rodzanice to słowiańskie demony, które czuwają nad naszym losem. Mało się o tym mówi w Polsce, mimo, że to nasze dziedzictwo, w związku z tym pozwalam sobie wpleść trochę tych wątków do moich książek – opowiada gość Mariusza Cieślika.
rozwiń zwiń