X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pisarstwo zamiast zmywaka. O stypendiach dla literatów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 10:30
– Ze stypendystami jest trochę jak z końmi wyścigowymi – z kilkudziesięciu koni jeden będzie biegał w najwyższych wyścigach. Liczymy na to, że ci, którzy wygrywają, będą pomagać i "promieniować" na innych – mówi Tomasz Kaźmierowski, prezes Fundacji Identitas, która od siedmiu lat tworzy program stypendialny pomagający młodym pisarzom.
Audio
  • Dlaczego warto starać się o stypendium dla pisarzy? (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/BrAt82

Sukces wielu polskich pisarzy, w tym Olgi Tokarczuk, która 10 grudnia odebrała literacką Nagrodę Nobla, nie byłby możliwy, gdyby nie zagraniczne i krajowe stypendia, dzięki którym mogą skupić się na swojej twórczości.

– Nasz program stypendialny dla humanistów jest skromny w porównaniu z tym, co robią fundacje holenderskie, angielskie czy niemieckie. Budując fundację, długo przyglądaliśmy się Nagrodzie Waltera Scotta i dzięki temu nauczyliśmy się robić wszystko w sposób transparentny. Myślę, że to nam się udaje – opowiada nasz gość.


Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której rozmawialiśmy także o przyszłorocznych warsztatach Fundacji Identitas, odbywających się na arktycznej wyspie Uløya.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Tomasz Kaźmierowski (prezes Fundacji Identitas)
Data emisji: 11.12.2019
Godzina emisji: 10.18

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

Katarzyna Bonda: nieczęsto zdarza się taka historia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 10:20
– 19 lat temu spotkałam protoplastów bohaterów tej książki. W życiu tak jest, że niektórych ludzi spotyka się nieprzypadkowo… – mówi pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmysłowa, kobieca i życiowa, czyli poezja Justyny Bargielskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 10:30
– W jej poezji widać ten inny świat, tę metaforę – mówi o twórczości Justyny Bargielskiej Mariusz Cieślik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztokholm: Olga Tokarczuk odebrała Literacką Nagrodę Nobla

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 10:16
Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Podczas uroczystości w Filharmonii Sztokholmskiej złoty medal i dyplom polskiej pisarce wręczył król Szwecji Karol XVI Gustaw. Per Waesterberg z Akademii Szwedzkiej złożył laureatce gratulacje w języku polskim. Powiedział, że Olga Tokarczuk w swojej twórczości przekazała między innymi historię Polski leżącej na skrzyżowaniu kultur.
rozwiń zwiń