X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Arktyczne warsztaty dla młodych autorów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 10:20
– Nad fjordem Lingen, 500 km za kołem polarnym, wśród nienazwanych gór – to tu Fundacja Identitas postanowiła zorganizować warsztaty dla szóstki młodych autorów książek – rozpoczyna Mariusz Cieślik.
Audio
  • Arktyczne warsztaty dla młodych autorów (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/everest

Tożsamość. Warsztaty w Arktyce Tożsamość. Warsztaty w Arktyce

Nagroda Identitas przyznawana jest corocznie najlepszej książce poprzedniego roku. Nagroda może być przyznana jedynie publikacji, której pierwsze wydanie nastąpiło między 1 stycznia a 31 grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego rok przyznania Nagrody. Treść zgłaszanych prac dotyczy szeroko pojętego obszaru polskiej humanistyki. Jury przyznaje jedną niepodzielną nagrodę główną, a także do trzech nagród specjalnych, z których jedna jest poświęcona pracy zrealizowanej w innej formie czy na innych nośnikach niż drukowane.

– To miejsce wydaje się idealnie spełniać nasze wymogi. Chcieliśmy stworzyć warunki, w których nasi autorzy mogą przyjrzeć się lepiej sobie, odetchnąć od bieżących wyzwań, ale i wspólnie spojrzeć na to, co robią szerzej, na sposób, w jaki o sobie opowiadają i myślą. Otoczenie tak potężnej, wszechobecnej natury – to idealne miejsce do takiego zadania – mówi prezes Fundacji Identitas Tomasz Kaźmierowski.

Uczestnikami warsztatów Identitas na wyspie Uløya są:

  • Marcin Cielecki
  • Tomasz Herbich
  • Marcin Makowski
  • Marcelina Szumer-Brysz
  • Radek Rak
  • Paweł Rzewuski.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Tomasz Kaźmierowski (prezes Fundacji Identitas)
Data emisji: 4.03.2020
Godzina emisji: 10.12

mat. prasowe/ml/kr

Czytaj także

Oblężenie Konstantynopola w fantastyce. "Zmierzch bogów" M. Gołkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 10:20
"Zmierzch bogów" silnie nawiązuje do dobrej polskiej literatury historycznej spod znaku Karola Bunscha, Zofii Kossak Szczuckiej, czy Pawła Jasienicy, ale są tu elementy fantasy – ocenia Mariusz Cieślik ostatni tom trylogii "Bramy ze złota" autorstwa Michała Gołkowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niebo na uwięzi" Ch. Leunens – pierwowzór poważniejszy niż filmowy odpowiednik

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 10:20
– "Niebo na uwięzi" Christiny Leunens to ciekawa powieść dla młodych ludzi o tym, jak łatwo jest ulec bardzo niebezpiecznej ideologii – ocenia Mariusz Cieślik książkę, na której podstawie nowozelandzki reżyser Taika Waititi stworzył nominowany do Oskara w sześciu kategoriach film "Jojo Rabbit".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zadra" Roberta Małeckiego – skandynawski kryminał Made in Poland

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 10:20
– Pierwszy raz znalazłem w polskiej literaturze kryminalnej prawdziwy odpowiednik skandynawskiego kryminału – ocenia Mariusz Cieślik powieść "Zadra" Roberta Małeckiego – trzeci tom opowiadający o losach komisarza Bernard Grossa.
rozwiń zwiń