X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy można uciec z więzienia, nie wiedząc o tym?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 12:30
- Pawiak to nie było zwykłe więzienie. Jego główny pomysłodawca, Fryderyk hrabia Skarbek, stworzył tę czterokondygnacyjną fortecę tak, by uniemożliwić ucieczkę groźnym kryminalistom. Jednak zamiast tego stała się ona więzieniem dla bojowników o wolność narodu polskiego - mówi Katarzyna Cygler.
Audio
  • Katarzyna Cygler o śmiałej ucieczce z Pawiaka (Trójkowy detektyw)
Więzienie na Pawiaku
Więzienie na PawiakuFoto: Trabantos/Shutterstock.com

W swojej audycji Katarzyna Cygler opowiedziała historię najsłynniejszej ucieczki z Pawiaka. W 1905 roku członkowie CKR - PPS wyciągnęli stamtąd 10 więźniów politycznych skazanych na śmierć. Akcja była zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach, a biorący w niej udział, jak i sami uwolnieni, nigdy nie zostali ponownie schwytani. Co ciekawe, plan zakładał, że znajdujący się w niewoli skazańcy nie mogą się dowiedzieć, że lada chwila mają stać się wolnymi ludźmi....

Więcej na temat widowiskowej operacji można usłyszeć w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Autorka: Katarzyna Cygler
Data emisji: 1.08.2017
Godzina emisji: 10.19

ml/mk

Czytaj także

Szef gangu przemycającego narkotyki do Rosji i USA oskarżony

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 13:10
Aresztowano 41-letniego Roberta B. za kierowanie grupą przestępczą, która m.in. przemycała do Rosji i USA hurtowe ilości narkotyków. Używki trafiały z Polski do Rosji ukryte w pociągach, a do USA przewozili je stewardzi PLL LOT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to znaczy być pilotem myśliwca?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 15:00
- Obudzili nas z wielkim hukiem: "308 natychmiast! Za 15 minut odlot!", więc wskoczyliśmy w buty, kurtki skórzane - bo to była zima, piękna pogoda - i wystartowaliśmy - wspomina gość "Godziny prawdy" Jerzy Główczewski, pilot myśliwca 308 Dywizjonu.
rozwiń zwiń